Rugbistki z Łodzi zdobyły złoto. Venol Atomówki na czele

Venol Atomówki walczą o mistrzostwo Polski
Venol Atomówki walczą o mistrzostwo Polski archiwum
Venol Atomówki Łódź na turnieju w Sosnowcu przełamały serię przegranych z Juvenią Kraków i sięgnęły po złoto - informuje trener Zbigniew Grądys.

Po pewnych zwycięstwach w grupie nad KS Budowlanymi 31:0 i Warrisors Nowogrodziec 33:0; w półfinale Venol Atomówki spotkały się z Tygrysicami Sochaczew i łodzianki wygrały ten mecz 33:0.

W finale z Juvenią Kraków w pierwszej połowie nasze rugbistki objęły prowadzenie 21:0. W drugiej połowie nastąpiły dwie szybkie akcje Juvenii i wynik zmienił się na 21:14. Do końca meczu zostało 1,5 minuty i akcja Rozalii Warszewskiej przypieczętowała wynik 28:14.

GIF wycofuje z obrotu lek na nadciśnienie![b]
- Cieszy mnie wynik, bo dziewczyny ciężką pracą zasłużyły na ten sukces – mówi trener Zbigniew Grądys, twórca sukcesów żeńskiego rugby w Łodzi. – Poprawiliśmy wiele elementów naszej gry, ale wyścig o medal dopiero się zaczął.
W klasyfikacji generalnej Venol Atomówki Łódź zajmują 1 miejsce przed Juvenią Kraków i KS Budowlanymi.