Rugby leauge: rozpoczęli walkę o mistrzostwo Polski

Michał Meksa
Rozpoczęła się walka mistrzostwo Polski w „trzynastkach”. Do rywalizacji stanęły cztery zespoły rugby league z naszego regionu.

Sroki Łódź i Wataha Piotrków Trybunalski - te dwa zespoły zajęły ex aequo pierwsze miejsce podczas rozegranego w ubiegły weekend, w Moszczenicy pierwszego turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski w Rugby League 2017.

Poza Watahą - występującą w tym turnieju w roli gospodarza - i Srokami, do rywalizacji na boisku Włókniarza Moszczenica stanęły drużyny Wild Bears Tomaszów Mazowiecki i Sparta Brzeziny.

Zespoły z Łodzi i Piotrkowa były bezkonkurencyjne - pokonały wszystkich rywali, zaś w ostatnim, decydującym o zajęciu pierwszego miejsca meczu, zremisowały ze sobą 10:10.

W klasyfikacji Mistrzostw Polski, dwie pierwsze pozycje zajmują po sobotnim turnieju Sroki i Wataha - każda z pięcioma punktami. Na drugiej pozycji, z dwoma punkatmi, uplasowali się tomaszowianie. Stawkę zamyka, z czystym jak dotąd kontem, Sparta Brzeziny. Kolejny turniej eliminacyjny MP zaplanowany został na przyszłą niedzielę, 17 września. Tym razem, rywalizacja odbywać się będzie w Tomaszowie Mazowieckim.

Choć walka o tytuł mistrza kraju trwa w najlepsze, drużyny rugby league z naszego regionu nie zrezygnowały z rekrutacji nowych zawodników. W Łodzi, wszyscy zainteresowani grą w „trzynastkach” mogą zgłaszać się na treningi Srok. Odbywają się w każdy poniedziałek, o godz. 18, na orliku przy ul. Skrzetuskiego 5. Miejsca i terminy treningów pozostałych drużyn znaleźć można w internecie, na stronie graj.rugbyleague.pl.