Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszają egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Kiedy są wolne terminy?

Anna Gronczewska
Od poniedziałku można będzie zdawać egzaminy na najpopularniejsze prawo jazdy kategorii B. Przeprowadzać je będzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi i oddziały terenowe w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu. Zainteresowanie jest bardzo duże!CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Od poniedziałku można będzie zdawać egzaminy na najpopularniejsze prawo jazdy kategorii B. Przeprowadzać je będzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi i oddziały terenowe w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu. Zainteresowanie jest bardzo duże!CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE Krzysztof Kapica/archiwum Polska Press
Od poniedziałku można będzie zdawać egzaminy na najpopularniejsze prawo jazdy kategorii B. Przeprowadzać je będzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi i oddziały terenowe w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu. Zainteresowanie jest bardzo duże!

6 maca, w związku z panującą pandemią, wstrzymano w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego wszelkie egzaminy i szkolenia.

- Miałam na 17 marca wyznaczony egzamin w Łodzi – mówi 22-letnia Patrycja ze Zgierza. - Mam nadzieję, że uda mi się do niego przystąpić w najbliższym czasie. Nie mogłam się doczekać kiedy wreszcie otworzą WORD-y i będę mogła przystąpić do egzaminu. Tak marzę o prawie jazdy!

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wznowiły swoją działalność już 6 maja. Także ten w w Łodzi, ale również w jego terenowych oddziałach w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach. Tyle, że wtedy można było zdawać na prawo jazdy kategorii A, a więc na motocykl. Maciej Wisławski, rzecznik prasowy WOPR-u w Łodzi przyznaje, że zainteresowanie tymi kursami było bardzo duże.

- Wiadomo, że zaczęła się wiosna, a więc z nim sezon motocyklowy – dodaje. - A przy egzaminie na prawo jazdy kategorii A nie ma bezpośredniego kontaktu między zdającym, a egzaminującym.

Zainteresowanie było tak duże, że na profilu łódzkiego WOPR-u na Facebooku pojawiła się informacja, że prawo jazdy można zdawać na swoim motocyklu.

- I dalej jeśli ktoś chce może zdawać prawo jazdy na swoim motorze, ale nie oznacza to, że brakowało nam motocykli – dodaje Maciej Wisławski.

A już w poniedziałek, 18 maja ruszają teoretyczne i praktyczne egzaminy na najpopularniejsze prawo jazdy kategorii B. Zainteresowanie jest bardzo duże. Na przykład w oddziale w Piotrkowie jest już pełne obłożenie. Jeśli ktoś teraz skończy kurs prawa jazdy to na egzamin najwcześniej może się zapisać 7 czerwca.

- Egzamin teoretyczny i praktyczny zdaje tam codziennie przeciętnie 130 osób – mówi Maciej Wisławski.

Lepiej wygląda sytuacja w Skierniewicach. Na egzamin czeka się tam tylko dwa dni. Codziennie do egzaminu teoretycznego przystępuje po około 60 przyszłych kierowców, a praktycznego – 50. W Łodzi pierwsze wolne terminy egzaminów są na początku czerwca.

- Codziennie praktyczny egzamin zdaje w Łodzi około 70 osób, tyle samo przystępuje do egzaminu praktycznego – zapewnia Maciej Wisławski.

Egzamin teoretyczny odbywa się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. A więc w dziewięciu grupach, a w każdej jest po 8 osób. Szczególne zasady obowiązują również podczas egzaminów praktycznych.

Jak zapewnia Maciej Wisławski podczas egzaminu praktyczne zapewnione muszą wszelkie zasady bezpieczeństwa. Po każdy egzaminie dezynfekowana jest kierownica, lewarek zmiany biegów. Na kierownicę i gałkę znajdującej się na lewarku zmieniającym biegi nakładana jest jednorazowa folia ochronna. Podole jednorazowe pokrowce zakłada się na siedzenia. Podczas egzaminu kursant musi mieć założoną maseczkę i rękawice. Natomiast egzaminator musi mieć rękawice, maseczkę i jeszcze przyłbice.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki