Rzeźba Maurycego i Hawranka pod łódzkim zoo [ZDJĘCIA]

  Rzeźba Maurycego i Hawranka pod łódzkim zoo [ZDJĘCIA]

  ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tak będzie wyglądała rzeźba Maurycego i Hawranka pod łódzkim zoo
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. prasowe

  Łódź Bajkowa powiększy się o kolejny punkt na mapie miasta. W sobotę przed wejściem do łódzkiego zoo zostanie odsłonięta rzeźba bohaterów bajki "Maurycy i Hawranek".
  "Maurycy i Hawranek" to serial lalkowy wyprodukowany przez Se-ma-fora na zamówienie polskiej telewizji. Bajka była emitowana w Wieczorynce na antenie TVP1 i TVP Polonia. Łącznie powstało 13 dziesięciominutowych odcinków.

  Główni bohaterowie to postacie oparte na książce Zbigniewa Żakiewicza "Dwaj dzielni z Plimplańskiego lasu". Maurycy i Hawranek w trakcie swoich przygód poznają różne dziwne zwierzęta, ich zwyczaje oraz tajemnice Plimplańskiego lasu. Starają się wszystkim pomagać próbując rozwiązywać trudne problemy mieszkańców lasu.

  Maurycy i Hawranek zostali wyrzeźbieni jako jedna zintegrowana forma. Jeden z bohaterów będzie witał klientów zoo, drugi wychyla się zza jego ramienia. Rzeźba w całości jest wykonana z brązu. Jej autorem jest Marcin Mielczarek, twórca wielu rzeźb portretowych m.in. pomnika Fryderyka Chopina w Żychlinie koło Konina.

  Po uroczystym odsłonięciu, grupy dzieci ze szkół podstawowych wezmą udział warsztatach zorganizowanych na terenie zoo. Dodatkowo, dla odwiedzających ogród zoologiczny w tym dniu miła niespodzianka - pierwsze 1000 osób, które zakupi bilet wstępu do zoo, otrzyma pamiątkowy gadżet związany ze Szlakiem Bajkowym.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo