Rzeźby z wikliny w Poleskim Ośrodku Sztuki

  Rzeźby z wikliny w Poleskim Ośrodku Sztuki

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Dwudziestu artystów z zagranicy i Polski wzięło w posiadanie ogród modernistycznej willi, jednej z dwóch należących przed wojną do łódzkiego fabrykanta Leona Plihala w Łodzi. Tradycyjnie już odbywa się tam Międzynarodowy Plener "Przestrzenne Formy z Wikliny", organizowany przez Poleski Ośrodek Sztuki i Galerię 526, obecnych rezydentów willi. Jubileuszowa edycja imprezy odbywa się pod hasłem: "Wiklina jako medium sztuki współczesnej: energia, kreacja, ekspresja".
  Pod palcami artysty wiklina odkrywa swój potencjał.

  Pod palcami artysty wiklina odkrywa swój potencjał. ©archiwum/Małgorzata Genca

  - Wiele lat z rzędu narzucaliśmy artystom pewien kierunek tworzenia. W tym roku chcieliśmy pozostawić im wolność, stąd tak otwarty charakter myśli przewodniej. To od pomysłowości artystów zależy sposób jej opracowania - tłumaczy Danuta Pośpiech, organizatorka pleneru.

  Swe prace tworzą m.in. Renata Filipova z Czech, Jette Mellgren z Danii, Izabela Walczak (zdobywczyni I Nagrody sprzed dwóch lat, asystentka rektor łódzkiej ASP, prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak), artyści z Niemiec i Francji. Opiekunem artystycznym pleneru jest prof. Jędrzej Stępak, wychowanek Magdaleny Abakanowicz, którego pracę można oglądać właśnie na 14. Triennale Tkaniny.

  Laureatów Pleneru "Przestrzenne Formy z Wikliny" poznamy 26 czerwca. Nagrody mają wymiar finansowy. Na zdobywcę I Nagrody czekają 3 tys. zł, dla laureatów dalszych nagród odpowiednio 2 i 1 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny