Sanatorium Miłości 2020. Kim jest Iwona z Radomska bohaterka 2 sezonu Sanatorium Miłości w TVP. Zdjęcia Iwony z Sanatorium Miłości 17.2.2020

Małgorzata Kulka
Pani Iwona z Radomska w Sanatorium Miłości. Program będzie emitowany w każdą niedzielę o godz. 21.15 w TVP 1. Małgorzata Kulka
Sanatorium Miłości w TVP1 odcinek 7 już 16.02.2020. Kim jest Iwona z Radomska? O Iwonie z Radomska mówią „kobieta petarda”, swoją radością życia, optymizmem i aktywnością zaraża wszystkich dookoła. Poznajcie bohaterkę Sanatorium miłości! W 2020 roku Sanatorium miłości 2 w TVP1 oglądamy co niedzielę o godz. 21.15 w TVP 1.

Pani Iwona z Radomska bohaterką 2 edycji „Sanatorium Miłości”

Mówią o niej „kobieta petarda”, „szalona Iwonka”, swoją radością życia, optymizmem i aktywnością zaraża wszystkich dookoła. 61-latka z Radomska sama przyznaje, że nie potrafi usiedzieć wa miejscu i dobrze jej to robi na zdrowie i urodę. Już w styczniu panią Iwonę z Radomska pozna cała Polska, będzie ona bowiem jedną z 12 bohaterów drugiej edycji programu TVP 1 „Sanatorium Miłości”.

Sanatorium Miłości w 2020 roku: poznajcie bohaterkę programu TVP1

Sanatorium Miłości - bohaterka z Radomska

Pani Iwona jest rodowitą radomszczanką, choć przez prawie 20 lat mieszkała i pracowała za granicą – w Anglii i Holandii. Rok temu zdecydowała się na powrót do rodzinnego miasta, gdzie mieszka jaj kochany syn z „najlepszą na świecie” synową i 11-letnim wnuczkiem. - Postanowiłam wrócić do korzeni. Zawieszona w próżni gdzieś tam za granicą, nie posiadając własnego lokum, które dawałoby poczucie bezpieczeństwo, czułam że ciągnie mnie do domu, do rodziny – przyznaje pani Iwona.

Wyjechała za pracą i przyznaje, że jest dumna z tego jak poradziła sobie bez znajomości języka. Teraz ma swój dom i wspaniałych sąsiadów, którzy dają jej poczucie bezpieczeństwa. Wie, że gdyby cokolwiek się wydarzyło, może liczyć na ich wsparcie.

Życie nie oszczędzało pani Iwony, z pierwszym mężem się rozwiodła, potem poślubiła mężczyznę, z którym życie było dla niej „prawdziwym rajem”, niestety przerwanym śmiercią partnera. Urodziła dwójkę dzieci z wada serca, jedno zmarło, drugie cudem udało się uratować dzięki leczeniu za granicą. - Jeżeli traci się jedno dziecko, a drugie wyrywa śmierci, to te rany w sercu nigdy się nie goją. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że każdy niesie swój krzyż – mówi i dodaje, że dziś nie rozdrapuje ran i potrafi się cieszyć życiem.

Pani Iwona jest bardzo aktywną kobietą. I nie boi się męskich zajęć, np. rąbania czy noszeni drewna. Kiedy trzeba, chwyci za piłę i łopatę. Jak sama przyznaje, uwielbia „grzebać w ziemi”, obecnie pracuje nad leśnym ogrodem. Wszystko sama projektuje i wykonuje. - Uwielbiam pracę z zielenią, kiedyś mój ogród zajął pierwsze miejsce w miejskim konkursie. Codziennie wyglądając przez okno podziwiam swoją pracę i daje mi to bardzo dużo radości – mówi 61-latka.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Sanatorium Miłości już 5 stycznia 2020 w TVP

Jak przyznaje, choć jest na emeryturze, uwielbia pracować. A w życiu imała się już wielu zajęć. Uczyła wychowania-fizycznego w podstawówce, prowadziła aerobik i sklep kosmetyczny. Z wykształcenia jest fizjoterapeutką, więc ruch do dla niej norma, wciąć wykonuje masaże, trochę szyje. Każdy dzień zaczyna od gimnastyki, a ponieważ jest estetką i kocha porządek, lubi sprzątać. Codziennie też słucha języka angielskiego, by go nie zapomnieć. Zawsze znajdzie czas na kawę z sąsiadką i wyjście do miasta. - Czasami się dziwię, ze mam w sobie tylko energii - przyznaje.

Obecnie myśli o uruchomieniu w Radomsku zajęć z gimnastyki twarzy i zupełni niecodziennych zajęć tanecznych dla seniorów.

Skoro 45-latce wypada założyć coś krótszego, to i ja się nie krępuję...

Pani Iwona lubi dobrze wyglądać, ma swój styl, dba o siebie i lubi niepowtarzalne ubrania. Jak wspomina, kiedyś sama szyła z szablonów. Dzisiaj gdy w sklepach wybór odzieży jest ogromny, szuka rzeczy wyjątkowych. Nie boi się założyć krótkiej sukienki. - Wiele osób mówi mi, że nie wyglądam na swój wiek, a maże na 45-50 lat lat. Skoro 45-latce wypada założyć coś krótszego, to i ja się nie krępuję – śmieje się. - Jak na razie dobrze się z tym czuję.

A pani Iwona rzeczywiście nie wygląda na 61 lat. Jak tłumaczy, to dlatego że od dawna świadomie pracuje nad swym ciałem i dba o cerę. Stawia na ruch, gimnastykę, naturalne kosmetyki, olejki, systematycznie szczotkuje ciało, zdrowo się odżywia. - Jestem czynna i radosna. Nie chce słyszeć, że ktoś nie ma czasu, by o sobie zadbać. Jak się dobrze zorganizuje dzień, to czas na wszystko się znajdzie – mówi.

Poszukując nowych aktywności radomszczanka trafiła do Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”. Czas nie pozwala jej, by uczestniczyć we wszystkich zajęciach, ale zawsze przychodzi na tańce. Ostatnio można ją było podziwiać na scenie MDK w Radomsku podczas spektaklu poświęconego twórczości Moniuszki.- Jako fizjoterapeutka uważam, że taniec jest najlepszą formą ruchu dla każdego, po poruszamy każdy mięsień ciała, a przy tym wydzielają się endorfiny - mówi pani Iwona i zdradza, że jej marzeniem jest udział w „Tańcu z Gwiazdami”. - Uwielbiam tańczyć, często w domu podczas pracy włączam muzykę i tańczę dając upust swojej energii. Ruch czyni nas sprawniejszymi. Dzięki temu wiemy nawet jak upadać, by nie zrobić sobie krzywdy, i chociażby nie dostajemy zadyszki chcąc dobiec do autobusu – dodaje.

W uniwersytecie poznała wielu nowych ludzi, z którymi uwielbia rozmawiać. Razem chodzą na imprezy, uczą się tańczyć, jeżdżą na senioralia...

Do udziału w programie namawiała ją koleżanka „z podwórka”, ale bezskutecznie. Pani Iwona przyznaje, że nie oglądała pierwszej edycji i początkowo nie chciała o tym słyszeć. Po kolejnej sugestii – tym razem sąsiadki - zaczęła się zastanawiać: dlaczego nie?

Program "Sanatorium miłości" został okrzykniętym wielkim sukcesem Telewizji Polskiej. Pierwszą edycję oglądały miliony widzów. Nie miał być to program randkowy, ani stricte reality show, a bardziej program obyczajowy, pokazujący historie życiowe ludzi z pokolenia 60+.

Jestem sama, ale nie samotna, mam bardzo dużo przyjaciół

Radomszczanka wysłała zgłoszenie. - Jestem sama, ale nie samotna, mam bardzo dużo przyjaciół. Jednak tęsknota za kimś, kto by mnie przytulił, jest ogromna. Za kimś, kto pomógłby mi w domu, ogrodzie, z kim mogłabym się dzielić radościami i smutkami, pojechać na wakacje – tłumaczy swoja chęć udziału w programie TVP. - Poza tym bardzo interesowało mnie, jak taka telewizyjna produkcja wygląda od kuchni. Chciałam tego doświadczyć.

Casting do programu Sanatorium Miłości

By dostać się do programu trzeba było przejść 3-etapowy casting, wypełnić ankiety, nakręcić film z prezentacją własnej osoby, przyjechać na rozmowę do Warszawy. Pani Iwona casting wspomina z dużymi emocjami. Opowiada, że wrażenie na komisji zrobiła jest stylizacja z pomarańczowymi spodniami, a gdy lody zostały przełamane, poczuła się pewnie. Pytano o życie osobiste, przeszłość, związki, a nawet o seks. - Po rozmowie usłyszałam „rozwaliła pani system”, nie wiem w jaki sposób, może zdecydowała o tym moja spontaniczność- przyznaje. - Im bliżej emisji, bym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że podjęłam dobra decyzję. Udział w „Sanatorium” było dla mnie ogromną przygodą. Bardzo się cieszę, że mogłam tam być i polecam każdemu, by korzystać z możliwości jakie daje telewizja. Widzę coraz większe zainteresowanie programem, wielu znajomych zapowiada, że będą mi kibicować.

SANATORIUM MIŁOŚCI 2020

Sanatorium Miłości 2 sezon: jak było na planie programu TVP?

Nagrania trwały 4 tygodnie, od rana do wieczora czas spędzało ze sobą 12 osób o różnych osobowościach. - To świetny program, nie tylko dlatego, że można tam znaleźć miłość. Ten program dał mi poczucie, że mogę komuś coś podarować, ale też coś od kogoś otrzymać. Uczę się przyjmować, co jest mi dane. Dziś nawet młodzi ludzie zaczynają się interesować seniorami. To dobrze, każdego to czeka.

Jak przyznaje 61-letnia „petarda”, obala stereotyp seniora nieruszającego się z domu zdanego na łaskę bliskich. - Dzisiaj seniorzy potrafią być radośni, uśmiechnięci zwariowani. Ale ten luz pojawia się, gdy jesteśmy w swojej grupie. Wielu seniorów obawia się jeszcze oceniającego spojrzenia innych młodszych ludzi. Ja nie boję się żadnej oceny. Ludzie mówili, mówią i będą mówić. Nie uważam, że seniorowi czegoś nie wypada. Możemy robić wszystko, czego nie próbowaliśmy do tej pory, lub na co nie mieliśmy czasu – mówi uczestniczka programu „Sanatorium Miłości”. Swoim rówieśnikom radzi przestać użalać się nad sobą, wyjść z domu, spotykać się z ludźmi. - Bądźmy pozytywnie zakręceni, lęki blokują przed spełnianiem marzeń. Wyjdźmy do sąsiada, znajomego, nie warto pół dnia siedzieć przed telewizorem. Ruch i kontakt z ludźmi potrafią fajnie „nakręcić” - zapewnia.

Sanatorium Miłości 2020. Kim jest Iwona z Radomska bohaterka...

Mamy takie samo prawo do miłości jak młodzi, dlaczego się na to zamykać?

Radzi też, by otworzyć się na uczucia. Pani Iwona wspomina, że ludzie dziwią się czasami, że taka otwarta osoba, jak ona, nie ma partnera. Ale radomszczanka ma wielbicieli, wie o tym, chciałaby jednak jeszcze poczuć motyle, „albo choć jednego motyla”, w brzuchu. - Zakochać można się w każdym wieku. Wiadomo, że w młodości to miłość bardziej szalona, spontaniczna. W dojrzałym wieku miłość może bardziej opiera się na przyjaźni i opiekuńczości – mówi. - Uwielbiam obserwować starszych ludzi np. trzymających się za ręce. Mamy takie samo prawo do miłości jak młodzi, dlaczego się na to zamykać? W wieku 60-70 lat nie wypada? Dlaczego? To jest piękne.

[b]Sanatorium Miłości w 2020 roku jest emitowane co niedzielę o godz. 21.15 w TVP 1.

Zobacz zwiastun pierwszego odcinka:[/b]Pogrzeb Cezarego Mocka, bohatera "Sanatorium miłości". Jacek...

Sanatorium Miłości 7 odcinek 16.02.2020

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 85

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc
9 lutego, 23:00, Iza:

Pani Iwono niech sie pani juz nie osmiesza

15 lutego, 0:12, Gość:

Iza, chyba Ty??? Jesteś zalosna

16 lutego, 22:36, Iza:

Na podstawie czego to stwierdziłaś? Ja nie muszę z siebie robić kretynki ...to ona szuka na starość jelonka z kasą...jest zasuszona niczym śliwka...

17 lutego, 7:22, Gość:

Pokaż swoją twarz, zobaczymy twój stopień zasuszenia. Bo z pisania już można wywnioskować, że zawistna z ciebie osoba. No pokaż swoją twarz, pokrytykujemy trochę.

Ale zioniesz nienawiscia

g
gosc
9 lutego, 23:00, Iza:

Pani Iwono niech sie pani juz nie osmiesza

15 lutego, 9:16, Gość:

A niby czym się ośmiesza super babka chyba Ty się ośmieszasz napewno jesteś gruba i brzydka😁

16 lutego, 17:35, Iza:

Nie jestem ani gruba ani glupia..

A pani Iwonka ewidentnie szuka jelenia, najlepiej z kasą...żenada

17 lutego, 7:24, Gość:

Zrobiła ci krzywdę ta kobieta że tak ją krytykujesz ? Może skrzywdził ktoś ciebie w dzieciństwie co ?

Kobieto,dlaczego tak zioniesz nienawiscia,moze ciecie ktos skrzywil?

g
gosc

Pani Iwono,starzec czeba sie z godnoscia...

G
Gość
9 lutego, 23:00, Iza:

Pani Iwono niech sie pani juz nie osmiesza

15 lutego, 9:16, Gość:

A niby czym się ośmiesza super babka chyba Ty się ośmieszasz napewno jesteś gruba i brzydka😁

16 lutego, 17:35, Iza:

Nie jestem ani gruba ani glupia..

A pani Iwonka ewidentnie szuka jelenia, najlepiej z kasą...żenada

Zrobiła ci krzywdę ta kobieta że tak ją krytykujesz ? Może skrzywdził ktoś ciebie w dzieciństwie co ?

G
Gość
9 lutego, 23:00, Iza:

Pani Iwono niech sie pani juz nie osmiesza

15 lutego, 0:12, Gość:

Iza, chyba Ty??? Jesteś zalosna

16 lutego, 22:36, Iza:

Na podstawie czego to stwierdziłaś? Ja nie muszę z siebie robić kretynki ...to ona szuka na starość jelonka z kasą...jest zasuszona niczym śliwka...

Pokaż swoją twarz, zobaczymy twój stopień zasuszenia. Bo z pisania już można wywnioskować, że zawistna z ciebie osoba. No pokaż swoją twarz, pokrytykujemy trochę.

G
Gość

Mam 61 lat, ale nie potrafię utożsamić się z bohaterami programu.

Stare niedołęgi, stetryczałe pierdoły, kobiety które mógłbym co najwyżej zaprosić do sprzątania.

Do sanatorium? Szkoda czasu lepiej chodzić na trening.

I
Iza
9 lutego, 23:00, Iza:

Pani Iwono niech sie pani juz nie osmiesza

15 lutego, 0:12, Gość:

Iza, chyba Ty??? Jesteś zalosna

Na podstawie czego to stwierdziłaś? Ja nie muszę z siebie robić kretynki ...to ona szuka na starość jelonka z kasą...jest zasuszona niczym śliwka...

I
Iza
9 lutego, 23:00, Iza:

Pani Iwono niech sie pani juz nie osmiesza

15 lutego, 0:12, Gość:

Iza, chyba Ty??? Jesteś zalosna

Ja??? Nie rozśmieszaj mnie...stara prukwa A lansuje się na nastolatę, a faceta jak tak bardzo potrzebuje, to niech szuka w realu.Tyle była gdzieś poza krajem i nikt jej nie chciał?????

I
Iza
9 lutego, 23:00, Iza:

Pani Iwono niech sie pani juz nie osmiesza

15 lutego, 9:16, Gość:

A niby czym się ośmiesza super babka chyba Ty się ośmieszasz napewno jesteś gruba i brzydka😁

Nie jestem ani gruba ani glupia..

A pani Iwonka ewidentnie szuka jelenia, najlepiej z kasą...żenada

B
BARAN
21 stycznia, 6:20, Gość:

Pani Iwona 20 lat za granica czegos nie rozumiem a kto tego syna wychowuwal wnuka tez nie widzila dopiero od roku powrocila do kraju

11 lutego, 17:23, Gość:

Wielka niewiadoma. W tym wieku kto by ją tam chciał w dodatku bez mieszkania więc wróciła może tutaj znajdzie jelenia.

15 lutego, 0:04, Gość:

Baran i tyle. Urodzona y pesymistka y

No proszę jaki znawca BARANY to urodzeni optymiści ,szanujący innych ale wcale nie osoby z Rogatą duszą zastanów się nad SOBĄzanim zaczniesz krytykpwać innych.

Z
Zonia 60
13 lutego, 9:03, telewidz:

Następna gwiazda po Zynusiu Martyniuku, wylansowana przez TVP

NIE TRZEBA BYĆ GWIAZDĄ ,TRZEBA BYĆ SOBĄ !!GRATULUJĘ

G
Gosc
11 lutego, 12:19, Gość:

Pani Iwona ma mopa na glowie a w glowie siano.

Mozna czuc sie mlodo ,ale starzec trzeba sie z godnoscia.

15 lutego, 0:09, Gość:

Totalny głupek. Fajnie jest się czuć młodo w tym wieku😃 Tutaj piszą pesymiści którzy zazdroszczą seniorom pogody ducha 😘 Chciałabym wyglądac jak Pani Iwonka gdy będę w tym wieku 😁

15 lutego, 12:47, Gość:

I jak się będziesz z ty czuł? Przecież to trzeba zalegalizować. Będziesz Grodzką?

Ludzie ,czytajcie ze zrozumieniem.

Starzec sie nalezy z godnoscia.Nikt emerytom nie zabrania kochac,ale wyczucie taktu to odrebna sprawa.

g
gosc

Nastepna spadajaca gwiazda,pani nauczycielko na emeryturze,troche godnosci .

G
Gość
13 lutego, 09:03, telewidz:

Następna gwiazda po Zynusiu Martyniuku, wylansowana przez TVP

15 lutego, 9:14, Gość:

A co zazdrość super babka Pani Iwona żeby każdy miał takie podejście do życia a wiele w życiu przeszła

Przechodzi się na własne życzenie. Trzeba pamiętać "Na cudzym nieszczęściu nie buduje się własnego szczęścia". Zabrała ojca dzieciom!

G
Gość
29 stycznia, 02:53, Ramon:

Taka trochę zasuszona

🤣🤣🤣🤣😆

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3