2 1 połowa

Stal Mielec

1

1 1 połowa

• Koniec meczu. Po ponad pół godzinie gry gospodarze prowadzili już 2:0, tuż przed przerwą kontaktowe trafienie zanotował Bartosz Nowak, ale w całej drugiej połowie bramki nie padły. Zespół z Mielca ma jednak bezpieczną przewagę nad Wartą, dlatego ta jedna porażka o niczym nie przesądza.

• Bielica długo wznawia grę od bramki. Słusznie został ukarany kartką.

• Piłkarze Stali mają pretensje do sędziego. Ich zdaniem należy im się rzut wolny ok. 20 metrów od bramki Bielicy. Arbiter wskazał w drugą stronę, ale dlatego, że w trakcie podania Domański był na spalonym.

• Wrzutka Nowaka i radzą sobie z tym zagraniem obrońcy Sandecji.

• Żółtą kartkę otrzymuje Danek

• Pogubili się obrońcy gospodarzy, stracili piłkę na rzecz Nowaka, ale ten uderzył prosto w golkipera.

• Ostatnia zmiana w Sandecji. Danek za Chmiela.

• Prokić miałby wejście smoka! Mocne uderzenie zza pola karnego i jak długi wyciągnął się Bielica. Tylko dzięki bramkarzowi nie mamy teraz remisu.

• Zmiana w zespole gości. Prokić w miejsce Maka.

• Teraz Żyro w roli strzelającego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową huknął były zawodnik Legii Warszawa i z problemami interweniował Bielica.

• Dwa ataki Stali Mielec. Oba prawą stroną boiska, ale niewiele z tego wynika. Raz Żyro faulował rywala w ataku, raz niecelnie dośrodkował.

• Dośrodkowanie w światło bramki, niemal z linii pola karnego. Piłka przeszła wszystkich zawodników i wylądowała na aucie po drugiej stronie boiska.

• Koniec występu Klichowicza na dziś. Zastąpił go Kamil Ogorzały.

• Flis zatrzymał groźnie zapowiadającą się akcję. Jest kartka.

• Dośrodkowanie w pole karne Stali, ale Wrąbel nie miał prawa przegapić tej piłki w powietrzu.

• Walski zastąpił na boisku Kasprzaka.

• Nowak upadł w polu karnym – gwizdek arbitra milczy, a więc nie ma mowy o rzucie karnym.

• Chmiel poprawił się po ostatnim błędzie. Przyjął sobie futbolówkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Było blisko, ale Wrąbel był na posterunku.

• Sandecja wraca do regularnego atakowania rywali. Chmiel popełnił prosty błąd techniczny, przyjął sobie piłkę ręką. I Stal znów spróbuje wyrównać.

• Bielica złapał dośrodkowanie posłane w stronę Domańskiego.

• Domański zbyt optymistycznie. Chciał zanotować strzał marzeń, a uderzył bardzo lekko i w dodatku niecelnie.

• Tomasiewicz próbował dryblować, ale od razu został zatrzymany przez rywala.

• W przerwie mieliśmy jeszcze zmianę. Lukas Bielak zastąpił Mateusza Bodziocha.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Mijanka Bielicy - bez konsekwencji! Koniec pierwszej połowy. Mecz o sporą stawkę, ale nie ma zachowawczej gry. Sandecja prowadzi 2:1 z wyżej notowaną Stalą. Wracamy za kwadrans.

• Flis ma jakieś problemy. Arbiter doliczył minutę.

• To dwunaste trafienie Nowaka w sezonie. Stal jeszcze w grze o punkty.

• Kombinacyjna akcja zakończona trafieniem Nowaka.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Kontaktowa bramka dla Stali!

• Kartka dla Domańskiego.

• Kun dośrodkował za krótko. Piłka wybita w aut.

• Zaznaczmy, że prowadzenie Sandecji jest zasłużone. Stal ewidentnie bez pomysłu na mecz.

• Wrzutka z wolnego, Korzym kończy głową. Piłka po koźle wpada do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Korzym!

• Nowak w poszukiwaniu Getingera. Piłka wychodzi za linię. Była za mocna.

• Szufryn przepchnął Michała Żyrę. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Trwa przerwa na uzupełnienie płynów. Jest naprawdę ciepło. Trudno się gra w takich warunkach.

• Piter-Bućko to obrońca. Na swoim koncie ma dziewięć bramek. To znakomity dorobek.

• Uderzył w prawy róg, Wrąbel rzucił się w lewy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piter-Bućko.

• To Bodzioch sfaulował Korzyma.

• RZUT KARNY DLA SANDECJI! Faulowany Korzym.

• Bodzioch ukarany żółtą kartką.

• Brakuje trochę rytmu w grze. Na połowie faulowany Tomasiewicz. Stal wycofana. Czeka na swój moment.

• Korzym urwał się, ale odjechała mu futbolówka.

• Tomasiewicz uderza obok prawego slupka. Trochę zabrakło.

• Chmiel zaatakował rywala przy linii - faul.

• Chmiel wrzuca, ale Korzym nie sięgnął piłki głową. Od bramki Wrąbel.

• Michał Żyro wywalczył rzut wolny na 16 metrze. To Sandecja przekroczyła przepisy w ofensywie.

• Ładna akcja Sandecji. Szybka wymiana celnych podań, Chmiel wjeżdża z piłką w szesnastkę, ale odgrywa źle. Jest róg.

• Tomasiewicz źle w kierunku Domańskiego.

• Kun wjechał w pole karne, po czym upadł. Gwizdek arbitra milczy - nie ma jedenastki dla Sandecji.

• W ofensywie gospodarze. Chmiel jednak fauluje rywala pod jego bramką.

• Szufryn ma problem z palcem. Czyżby go wybił? W każdym razie to bolesna kontuzja.

• Gramy. Mecz się rozpoczął.

• Sandecja na biało z czarnymi pasami, Stal na niebiesko. Trwa przywitanie kapitanów. Sędziuje Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

• W Chojnicach deszcz, w Nowym Sączu słońce. Kibice zajmują miejsca.

• Stal w zeszłej kolejce zremisowała z Odrą. Z tego powodu straciła pozycję lidera na rzecz Podbeskidzia.

• Forma Sandecji jest słaba. Drużyna z Nowego Sącza przegrała trzy mecze i dwa zremisowała. Ostatnie zwycięstwo? Z GKS Jastrzębie - 12 czerwca.

• W wirtualnej tabeli (gra Odra) Sandecja zajmuje miejsce zagrożone spadkiem. Stal jest druga.

• Dziś debiutuje duet trenerski Sandecji - Marcin Jałocha, Piotr Świerczewski. Klub postanowił pożegnać się z Tomaszem Kafarskim.

• Szykuje się walka na całego! Sandecja nie jest pewna utrzymania, Stal ciągle walczy o bezpośredni awans do ekstraklasy.