MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sebastian Bohuszewicz pracuje w ŁSI. Kolejny radny PO dostał pracę w spółce miejskiej

Marcin Darda
Marcin Darda
Sebastian Bohuszewicz,  łódzki radny miejski z klubu Koalicji Obywatelskiej, od niedawna pracuje w ŁSI.
Sebastian Bohuszewicz, łódzki radny miejski z klubu Koalicji Obywatelskiej, od niedawna pracuje w ŁSI.
Spory ruch między Urzędem Miasta Łodzi a Łódzką Spółką Infrastrukturalną. ŁSI ma nie tylko nowego prezesa, ale i nowego radcę prawnego, który jest miejskim radnym i członkiem PO.

Przejście z UMŁ na fotel prezesa ŁSI przez Tomasza Piotrowskiego i odejście z tej spółki na stanowisko p.o. dyrektora departamentu obsługi i administracji w magistracie przez Pawła Bliźniuka, to nie jedyne przeprowadzki, jakie nastąpiły w ostatnim czasie między obydwoma instytucjami z politykami PO w roli głównej.

Jak ustaliliśmy, ŁSI ma nowego radcę prawnego, którym został Sebastian Bohuszewicz. Ten angaż przypadkowy nie jest, bo Bohuszewicz jest radnym miejskim klubu Koalicji Obywatelskiej i politykiem PO, zresztą członkiem zarządu tej partii w Łodzi. Bohuszewicz, nim w listopadzie 2018 r. został radnym, był prawnikiem w magistracie. Odszedł na bezpłatny urlop, bo jako radny nie mógł pracować w magistracie ze względu na konflikt interesów, a z tego samego powodu złożył także rezygnację ze stanowiska w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, w której był przedstawicielem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO). A teraz pracuje w spółce, której właścicielem jest prezydent Łodzi.

ŁSI ma także nowego eksperta ds. rozwoju. To stanowisko pełnił dotychczas w spółce Paweł Bliźniuk, były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łodzi, a obecnie radny łódzkiego sejmiku. Przed wyborami Bliźniuk był przymierzany przez Hannę Zdanowską, szefową PO w regionie łódzkim do stanowiska marszałka województwa. Wynik wyborów posadził jednak radnych KO, z której list startowali kandydaci Platformy, w ławach opozycji. Bliźniuk marszałkiem nie został, ale przeniósł się z ŁSI na stanowisko dyrektorskie w UMŁ.

W ŁSI jest na bezpłatnym urlopie, ale jego stanowisko eksperta ds. rozwoju w ramach umowy - zastępstwa przejął Paweł Arabski. To jeszcze do niedawna urzędnik miejski, był podinspektorem w wydziale nabywania i zbywania nieruchomości UMŁ. Arabski jest oczywiście członkiem Platformy Obywatelskiej. Należy zresztą do Koła Aktywności PO, które jest politycznym zapleczem prezydent Zdanowskiej, a w zarządzie tego koła są Bliźniuk i Piotrowski, od lat ważni doradcy Zdanowskiej.

Według naszych informacji, Paweł Arabski i Sebastian Bohuszewicz zostali zatrudnieni w ŁSI dosłownie na kilka dni przed tym, nim prezesem tej spółki został Piotrowski. Nowy prezes ŁSI ma przestawić charakter spółki ze specjalizacji wodno - kanalizacyjnej na rewitalizacyjną. ŁSI już teraz dysponuje czterema kamienicami, natomiast wiadomo, że miasto Łódź zamierza wnieść do spółki aportem więcej nieruchomości. Z tego też powodu do ŁSI szykowane są kolejne transfery, tym razem z biura rewitalizacji UMŁ i to prawdopodobnie urzędników szczebla dyrektorskiego.

Zobacz w galerii zdjęć, kto z radnych koalicji rządzącej Łodzią dostał pracę w spółkach, których właścicielem jest prezydent Łodzi.

Sebastian Bohuszewicz,  łódzki radny miejski z klubu Koalicji Obywatelskiej, od niedawna pracuje w ŁSI.

Sebastian Bohuszewicz pracuje w ŁSI. Kolejny radny PO dostał...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki