MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sejmik: przeszła uchwała o emisji obligacji, nie przeszło stanowisko - hołd dla służby zdrowia za ratowanie zdrowia i życia mieszkańców

md
Radni sejmiku tym razem nie obradowali w marszałkowskim biurowcu, a w Łódzkim Domu Kultury.
Radni sejmiku tym razem nie obradowali w marszałkowskim biurowcu, a w Łódzkim Domu Kultury. lodzkie.pl
Bez dyskusji i tylko z jednym pytaniem ze strony opozycji sejmik przyjął uchwałę o emisji obligacji na sumę do 65 mln zł., które pokryją tegoroczny deficyt w budżecie województwa łódzkiego. Sejmik obradował w Łódzkim Domu Kultury.

O emisję obligacji dopytywał tylko Marcin Bugajski, szef opozycyjnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Chciał wiedzieć, czy zarząd województwa łódzkiego przygotowując tę uchwałę, brał pod uwagę potencjalnie niższe wpływy i potencjalnie wyższe wydatki budżetu województwa w związku z epidemią koronawirusa.

Właśnie taka suma - „do 65 mln zł” pojawiła się w styczniowej uchwale budżetowej, a wtedy nie było w Polsce ani jednego zachorowania.

- Analizujemy sytuację i już wiemy, że w związku z epidemią będą niższe wpływy m.in. z podatku CIT - mówił skarbnik województwa Michał Miazek. - Jednak nikt nie jest w stanie określić jakie konkretnie skutki dla wykonania budżetu będzie miała pandemia. Zakładamy korektę budżetu, ale nie będzie ona drastyczna.

21 radnych poparło uchwałę o emisji obligacji, dziewięcioro wstrzymało się od głosu.

Podczas sesji sejmikowa większość Prawa i Sprawiedliwości usunęła z porządku obrad stanowisko zaproponowane przez KO, a wyrażające m.in. hołd dla służb medycznych za zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia mieszkańców podczas pandemii, a także dla policji, wojska i straży pożarnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki