Sejmik Województwa Łódzkiego. We wtorek sesja budżetowa

Marcin Darda
Marcin Darda
Polska Press/archiwum
Udostępnij:
Radni łódzkiego sejmiku spotkają się we wtorek na sesji budżetowej. Projekt budżetu zawiera autopoprawkę, zwiększającą dochody o 3 mln zł

Projekt budżetu na 2016 rok zakłada dochody na poziomie 799 mln 701 tys. zł, wydatki mają wynieść 750 mln 804 tys. zł, z kolei nadwyżka budżetowa to 48 mln 897 tys. zł. 18,8 mln zł z nadwyżki samorząd przeznaczy na spłatę kredytu, 30 mln zł na spłatę kolejnego, zagranicznego kredytu, a ponad 50 tys. na spłatę pożyczki z WFOŚiGW.

Dług województwa na koniec 2016 roku ma wynieść ponad 329 mln zł (plan na koniec grudnia tego roku to 378 mln zł). Jednak na sesji głosowany będzie projekt, zawierający autopoprawkę zarządu województwa, zwiększającą dochody o 3 mln zł, z czego 1 mln zł ma zostać przekazany na promocję łódzkiego portu lotniczego na Lublinku.

Projekt, który już wcześniej był prezentowany na łamach „DŁ”, według przewodniczącego sejmiku Marka Mazura (PSL) „mimo obiektywnych trudności utrzymuje wysoki poziom wydatków na ochronę zdrowia, kulturę, rolnictwo, sport oraz oświatę i wychowanie”.

Z kolei według byłego marszałka Włodzimierza Fisiaka (PiS), „obrazuje fatalny stan finansów publicznych województwa łódzkiego”, m.in. dlatego, że zakłada 170 mln na inwestycje, podczas gdy w 2014 roku było to 400 mln zł.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
7-13 grudnia 2015 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Podwyżki cen prądu są nieuniknione

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie