Se-Ma-For Muzeum Animacji krajową atrakcją

  Se-Ma-For Muzeum Animacji krajową atrakcją

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Se-Ma-For Muzeum Animacji krajową atrakcją

  ©materiały prasowe Se-Ma-For

  Se-ma-for Muzeum Animacji zostało nominowane do nagrody "Serce Gagi 2013. Najlepsi dla dzieci", ustanowionej przez miesięcznik dla dzieci i rodziców "Gaga". Grono jest zaszczytne i znalazły się w nim tylko trzy instytucje z całej Polski.
  Se-Ma-For Muzeum Animacji krajową atrakcją

  ©materiały prasowe Se-Ma-For

  O tytuł Miejsca Roku walczy w plebiscycie instytucjonalny gigant i oczko w głowie warszawskich speców od turystyki - Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz działające od ponad trzydziestu lat Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.

  Muzeum prowadzone przez fundację łódzkiego studia Se-ma-for Produkcja Filmowa zostało nominowane "za promowanie animacji oraz szeroko pojętej sztuki audiowizualnej".


  CZYTAJ TEŻ: Muzeum Animacji Se-ma-for z nagrodą od Reni Jusis?

  Nie po raz pierwszy łódzkie Muzeum Animacji zdobywa uznanie. W kwietniu 2013 roku otwarcie po gruntownej modernizacji Se-ma-for Muzeum Animacji znalazło się w gronie dwunastu finalistów ogólnopolskiego plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2012, organizowanego przez Muzeum Historii Polski wespół z portalem historia.org.pl. W komisji kwalifikacyjnej zasiadły wówczas takie autorytety jak prof. Wojciech Roszkowski, prof. Andrzej Chwalba, dr Kazimierz Wóycicki czy Jan Wróbel.

  CZYTAJ TEŻ: Nominacja dla studia Semafor

  Miesiąc później, w maju 2013 roku, prezesa Fundacji Filmowej Se-ma-for i założyciela Muzeum, Zbigniewa Żmudzkiego, uhonorowano Odznaką Honorową "Za zasługi dla turystyki", przyznawaną przez Ministra Sportu i Turystyki. W uzasadnieniu podkreślano mistrzowskie połączenie produkcji filmowej z promocją regionu i turystyką - poprzez stworzenie Muzeum Animacji.

  Także w innych kategoriach plebiscytu Serce Gagi znalazły się osoby i instytucje związani z Łodzią. W kategorii Człowiek, który nas edukuje, nominowany jest Grzegorz Kasdepke ("za edukację przyprószoną poczuciem humoru"), związany m.in.z łódzkim Wydawnictwem Literatura, a w kategorii Fundacje - Fundacja dr Clown.

  Plebiscyt Serca Gagi 2013 zakończy Gala Finałowa w listopadzie 2013 roku w Warszawie. Zwycięzców wskaże Kapituła: Małgorzata Ohme, redaktor naczelna "Gagi", Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, aktor Jacek Rozenek, Reni Jusis, aktywna eko-mama, piosenkarka i Marek Jankowski, redaktor naczelny Branży Dziecięcej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny