Senator Maciej Grubski odchodzi z Platformy Obywatelskiej. "Nie godzę się na zakładanie mi knebla"

  • Dziennik Łódzki

Marcin Darda

Łódzki senator Maciej Grubski odchodzi z Platformy Obywatelskiej. To reakcja na zawieszenie go w prawach członka partii, po tym, jak udzielił prorosyjskiemu portalowi sputniknews.com wywiadu, w którym wychwalał Rosję i prezydenta Władimira Putina.
Senator <strong>Maciej Grubski</strong> zapowiedział,  że odchodzi z PO i będzie senatorem niezależnym.

„Mam pełen szacunek do prezydenta Rosji i jestem pod ogromnym wrażeniem tego człowieka. My go w Polsce nie doceniamy” - m.in. to zdanie z wywiadu udzielonego przez Grubskiego na tyle zszkowało Platformę, że władze partii zdecydowały się w miony piątek zawiesić go w prawach członka PO i jej klubu parlamentarnego.

Łódzki senator w wywiadzie stwierdził także, że w interesie narodowym Polaków nie jest kupowanie ropy i gazy od Saudów i Amerykanów, droższych od surowców rosyjskich. Dodał, że to żaden interes, bo "każdy Polak dokłada do droższego paliwa za wrogą postawę wobec Rosji". Stwierdził też, że "nie uważa, iż rosyjski rząd jest przeciw Polsce, ubolewa, że Polska i PO zaangażowały się w ukraiński Majdan".

Senator Maciej Grubski zawieszony przez PO. W wywiadzie dla prorosyjskiego portalu zachwalał Rosję i Władimira Putina

Jan Grabiec, rzecznik PO, stwierdził, że Poglądy, które zaproponował Grubski, są niezgodne ze stanowiskiem PO. Sprawa miała być wyjaśniona, rzecznik dyscypliny miał zbadać, czy wywiad był autoryzowany. Grubski jednak skomentował, że "jego poglądy na temat Syrii, Palestyny, Ukrainy i Rosji nie są w partii znane od dziś", a partia, która tyle mówi o "wolności słowa i poglądów teraz sama go knebluje". Zapowiedział, że w poniedziałek 10 września, wyśle do partii swoją rezygnację z przynależności do PO. Senator właśnie wydał oświadczenie w tej sprawie.

"10 września 2018 r. złożyłem rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, a tym samym również w klubie senatorskim tej partii. Z formacją tą byłem związany przez 18 lat. To był bardzo intensywny dla mnie okres. W tym czasie budowałem łódzkie struktury PO, w kampanii wyborczej do Rady Miejskiej w Łodzi w 2002 r. pełniłem funkcję szefa sztabu wyborczego, rok później zostałem Sekretarzem Regionu Łódzkiego Platformy. Od kwietnia 2005 do 24 listopada 2007 r. kierowałem Zarządem Miejskim PO w Łodzi. W 2006 r. zostałem - z ramienia PO - przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi, a w 2007 r. z list tej partii uzyskałem mandat senatorski, który objąłem jeszcze dwukrotnie. W czasie tych 18 lat poznałem w Platformie wielu ciekawych ludzi, podejmowaliśmy liczne inicjatywy, wymienialiśmy poglądy. To był dobry czas. Serdecznie za niego dziękuję!

Grubski jest zastępcą przewodniczącego senackiej komisji obrony narodowej.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.09.2018, 09:59

Biedaku myslisz ze jtos uwierzy ze jestes Pokakiem. Wracaj na Ukrainę prowokatorze.

11.09.2018, 09:57

Nie udawaj Polaka Ukraincu.

11.09.2018, 09:38

Wystarczy poczytać książki o tym bandycie Putinie. "Wowa,Wołodia,Władimir" - Krystyna Kurczab-Redlich. Tam się dowiesz kto ci zaimponował. Morderca, gangster i mafioso w jednym. Darda ty też poczytaj, przyda ci się trochę wiedzy, cynglu PO.

11.09.2018, 09:36

obrzydliwe.

11.09.2018, 09:30

"w interesie narodowym Polaków nie jest kupowanie ropy i gazy od Saudów i Amerykanów".
GAZY ci u nas dostatek... panie pismaku.
Jeszcze jeden geniusz literatury w DŁ.

11.09.2018, 09:24

Lepiej byc w Pis niz w partii przyjaciol upa bo cala smietanka z peło ma korzenie ukraibsjie vide band..skie. taka jest prawda. Upowscy prowokatorzy na forum idzcie precz do swojej banderojczyzny.

11.09.2018, 09:21

Spadaj Ukraincu do siebie. Nie podszywaj sie pod Polaka bo upą smierdzi na kilometr.

11.09.2018, 09:18

Nie udawaj Polaka Ukraibcu

11.09.2018, 07:56

Pora umierać.

11.09.2018, 07:39

oficer prowadzący kazał mu zmienić szyld.

11.09.2018, 00:12

Zapisze się do PiS!

11.09.2018, 00:10

Precz renegacie!

10.09.2018, 22:49

Która partia szuka nowego członka?

10.09.2018, 21:50

ale wiele chuj jeszcze POzostało

10.09.2018, 17:31

ma jakiś stosunek!

10.09.2018, 16:32

ponieważ nie jest już w PO, to musi być sympatykiem PiS-u i jest najgorszą szumowiną PiS-wską. Brawo Darda obiektywny pismaku.

10.09.2018, 15:55

To co mowi Grubski to mysli rak większosc Polakow. Polacy wiedza ze Ukraina to zaden dla nas partner gospodarczy sojusznik czy przyjaciel. To panstwo nas nienawidzi. Zaklinanie przez rzadzacych rzeczywistosci nic nie da. To ze Po go wywalilo nie jest nikt zdziwiony gdyz w Po od przewodniczacego po kilkudziesieciu Poslow i senatorow maja ukrainskie a nawet ban..skie korzenie. We wrocku scigali Polakow za plakaty o Upa twiedzac ze to rasizm i ksenofobia.

10.09.2018, 15:04

18 lat w po? A to ciekawe bo partią jest od 2001 roku.

10.09.2018, 14:21

"jego poglądy (...) nie są w partii znane od dziś"

Co to znaczy w języku polskim?

10.09.2018, 13:35

Nie dodał, że ma również problemy z pamiecią, bo zapomniał mu ile ma pieniędzy na koncie, zamiast 500 zł miał 65 tyś.

10.09.2018, 13:32

To jest wątek dotyczący artykułu Senator Maciej Grubski odchodzi z Platformy Obywatelskiej. "Nie godzę się na zakładanie mi knebla"

10.09.2018, 13:24

Powinien wejść teraz w sojusz z Maciarewiczem, stanowiliby świetny pro rosyjski tandem i niejedna przysługę mogą razem oddać Rosji. Gdyby dołączył do nich Marszałek Karczewski, to i usługi dla Prezydenta Białorusi mogłyby być bardziej użyteczne. A twarz ma ten Grubski na ten wschodni kierunek idealną.

10.09.2018, 12:36

...

10.09.2018, 12:13

Nic dodać, nic ująć.

10.09.2018, 11:59

czyli Grubski przez 18 lat nic dla Łodzi nie zrobił - tylko zasiadał, piastował i budował struktury PO - i takie coś jest senatorem z Łodzi - dodatkowo to koleś umaczany w zdradę parametrów w przetargu wojskowym, za co miał postępowanie już za czasów PO - a jednak znowu go wystawili jako senatora - niepojęte - najlepszy przykład Platformy Kolesi od Koryta