Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Senioralia w Łodzi. Koncert Ryszarda Rynkowskiego. Hanna Zdanowska przekazała klucze do bram miasta seniorom

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Koncertem Ryszarda Rynkowskiego i przekazaniem przedstawicielom Miejskiej Rady Seniorów z rąk Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi, symbolicznych kluczy do bram miasta, rozpoczęły się w niedzielę (13 maja) łódzkie Senioralia.
Koncertem Ryszarda Rynkowskiego i przekazaniem przedstawicielom Miejskiej Rady Seniorów z rąk Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi, symbolicznych kluczy do bram miasta, rozpoczęły się w niedzielę (13 maja) łódzkie Senioralia. Grzegorz Gałasiński
Koncertem Ryszarda Rynkowskiego i przekazaniem przedstawicielom Miejskiej Rady Seniorów z rąk Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi, symbolicznych kluczy do bram miasta, rozpoczęły się w niedzielę (13 maja) łódzkie Senioralia.

Około tysiąca seniorów podrygiwało siedząc na krzesełkach ustawionych w pasażu Schillera, gdy Ryszard Rynkowski rozpoczynał koncert swoim hitem sprzed prawie dwóch dekad „Za młodzi, za starzy”.

- Witam państwa, mogę powiedzieć moich przyjaciół, bo też zaliczam się do naszej grupy wiekowej - powiedział piosenkarz do publiczności po pierwszym utworze.

Ponad 700 wydarzeń dla 60+

Senioralia, święto adresowane do łodzian w wieku 60+, to, jak wyliczała ze sceny Hanna Zdanowska, ok. 700 wydarzeń, w których można wziąć udział aż do 25 maja.

W poniedziałek (14 maja) np. ćwiczenie tai chi w parku Źródliska (przy altanie - w godz. 11-13, brak wcześniejszych zapisów, wystarczy wygodny strój) oraz bezpłatne badania wzroku (w salonie przy ul. Jana Pawła II 30 w godz. 12-16).

Kabarety: Bi-Ba-Bo i Obcasem w Oko

Ale Senioralia mają w programie także mnóstwo wydarzeń kulturalnych. We wtorek 22 maja (godz. 18, Dom Literatury przy ul. Roosevelta 17) program w wykonaniu kabaretu Seniorów Bi-Ba-Bo - na jego 45-lecie (scenariusz Paweł Patora - do niedawna nasz redakcyjny kolega).

A już w sobotę 19 maja (godz. 16.30, Dom Kultury 502 przy ul. Sacharowa 18) inna kabaretowa grupa, Obcasem w Oko, złożona z pań w wieku zdecydowanie przedseniorskim, wystawi dla starszych mieszkańców program „Cztery miliony i tango”- oparty o różne style tańca.

Tymczasem w Tarnowie. Klucz do dobrego życia - nowe zajęcia dla tarnowskich seniorów
400 tysięcy złotych dla tarnowskich seniorów na realizację bezpłatnych zajęć w ramach projektu Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. Szacuje się, że z zajęć skorzysta aż 500 tarnowian powyżej 55. roku życia. W tym roku hasłem głównym jest "Klucz do dobrego życia".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki