Sensacja! Rosja przegrała z Argentyną!

Pawel Hochstim
FIVB
Siatkarze Rosji przegrali w ostatnim meczu turnieju Ligi Światowej w Łodzi z Argentyną . Rosjanie bardzo skomplikowali sobie drogę do turnieju finałowego Ligi Światowej.

Argentyńczycy właściwie panowali na boisku od pierwszej do ostatniej piłki. Rosjanie mieli olbrzymie problemy właściwie we wszystkich elementach, a argentyński zespół bezwzględnie to wykorzystywał. Trener Władymir Alekno, który chciał rozegrać ten mecz zmiennikami szybko został zmuszony do zmiany planów, ale wyniku uratować już nie zdołał.

Wszystkie sety wyglądały podobnie – wyrównana gra na początku i odjazd wicemistrzów Ameryki Południowej między przerwami technicznymi. Najwięcej walki było w trzeciej partii, gdzie Rosjanie na początku prowadzili, później pozwolili uciec rywalom po serii dobrych zagrywek Cristiana Poglajena na 12:16, ale tym razem odrobili straty, najpierw doprowadzając do remisu po 19, a potem wychodząc nawet na prowadzenie 20:19. Mieli też trzy piłki setowe, ale nie zdołali ich wykorzystać. Za to Argentyńczycy przy pierwszej okazji zapewnili sobie zwycięstwo.

W ostatnich turniejach Ligi Światowej Argentyńczcy zagrają w Teheranie z Włochami, Serbią i Iranem, a Rosjanie będą mierzyć się w Dallas z Australią, Bułgarią i Stanami Zjednoczonymi. By liczyć się w walce o awans do turnieju finałowego Ligi Światowej Rosjanie potrzebują trzech zwycięstw w Stanach Zjednoczonych.

O godz. 20.10 w Atlas Arenie rozpocznie się ostatni mecz łódzkiego turnieju, w którym Polacy zmierzą się z Francuzami.

Rosja – Argentyna 0:3 (18:25, 20:25, 26:28)