Sensacja w PlusLidze. PGE Skra przegrała pierwszy mecz play-off

Nie tak miało być. Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali z AZS Olsztym w inauguracyjnym meczu pierwszej rundy play-off PlusLigi.

Nie było wcale łatwo i przyjemnie, jak niektórzy sądzili. W play-off drużyny grają już inaczej, z większym zaangażowaniem, bo od jednego, góra dwóch meczów zależy dużo więcej.
Po pierwszy secie w meczu PGE Skry z AZS Olsztyn wygranym przez bełchatowian 25:19, byliśmy spokojni, tymczasem goście nabrali wiatru w żagle, poprawili swoją grę i wygrali dwa kolejne sety na przewagi do 24 i 26.
Już nie mieli bełchatowianie marginesu na błąd, trzeba było wygrać dwa kolejne sety. Niestety.
Początek czwartej partii wywołał przerażenie w oczach kibiców Bełchatowa. PGE Skra przegrywała 1:5.Z biegiem czasu było jeszcze gorzej - 8:15. Błędy popełniali właściwie wszyscy siatkarze Slobodana Kovaca. I w ataku, i w obronie. To był nokaut. PGE Skra przegrała seta do 14 i pierwszy mecz przed własną publicznością 1:3.
Drugi mecz w Iławie rozegrany zostanie 15 kwietnia o 17.30. Jeśli będzie remis, trzeci decydujący mecz rozegrany zostanie w Bełchatowie.
Znając siatkarzy PGE Skry to jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Wierzymy w to, co napisała oficjalna strona klubu - to jeszcze nie koniec batalii.

PGE Skra Bełchatów - AZS Olsztyn 1:3 (25:19, 24:26, 26:28, 14:25)
PGE Skra: Milad Ebadipour 12, Mateusz Bieniek 13, Aleksander Atanasijevic 19, Dick Kooy 10, Karol Kłos 9, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Mikołaj Sawicki 1, Damian Schulz, Robert Täht. Trener: Slobodan Kovac.