Sensacja. Widzew prowadził ze Ślęzą we Wrocławiu po trzech kwartach i wygrał

Krzysztof Szymczak
Skazywane na porażkę koszykarki drużyny CosinusMed Widzewa Łódź pokazały charakter.

Drużyna trenera Wojciecha Szawarskiego postawiła się faworyzowanej drużynie Ślęzy na jej parkiecie we Wrocławiu.

Łodzianki zremisowały pierwszą kwartę 17:17, drugą przegrały 13:14, w trzecią wygrały 21:15.

Widzew prowadzi ze Ślęzą. Trwa czwarta kwarta. Jeszcze dwie minuty i czterdzieści sekund.
Łodzianki prowadzą różnicą 5 punktów. Dwa osobiste rzuca Talia Caldwell. Przewaga maleje do trzech punktów.
Dwa punkty zdobyła Klaudia Gertchen. Jest 67:62 dla Widzewa i do końca minuta.
Dominika Owczarzak trafia dla gospodyń 67:64 dla Widzewa.
Jest przerwa na żądanie trenera Wojciecha Szawarskiego i 56 sekund do końca.
Katarina Vucković trafia tylko jeden rzut osobisty.
Nevena Jovanovic trafia za 2. Widzew prowadzi 68:66.
Julia Drop nie zawodzi i rzuca dwa wolne. Łodzianki prowadzą 70:66 i jest 6 sekund do końca.

Taylor Emery popisuje się skutecznym przechwytem. Koniec meczu zwycięski dla Widzewa.

Ślęza Wrocław - CosinusMed Widzew Łódź 67:70 (17:17, 14:13, 15:21, 21:19)
Cosinus Med Widzew: Julia Drop 16, Taylor Emery 15, Katarina Vucković 15, Monika Jasnowska 12, Klaudia Gertchen 10, Ewelina Gala 2, Jagoda Bandoch 0. Trener: Wojciech Szawarski.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio