Sępy w łódzkim zoo: ścieżka trapera dla odważnych...

  Sępy w łódzkim zoo: ścieżka trapera dla odważnych [ZDJĘCIA+FILM]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W łódzkim zoo mieszka sześć sępów
  1/45
  przejdź do galerii

  W łódzkim zoo mieszka sześć sępów ©Grzegorz Gałasiński

  Nowa woliera sępów w łódzkim ogrodzie zoologicznym została otwarta w środę dla zwiedzających. Rodzina sępów przeprowadziła się do nowego domu tydzień.
  Ptaki musiały się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Wcześniej mieszkały w odziedziczonej po orłach niewielkiej klatce. Teraz mogą poczuć odrobinę luksusu. Ciasne, 50-metrowe mieszkanie zamieniły na apartament o powierzchni 4 tys. metrów, urządzony w górskim klimacie. Nowa woliera, znajduje się między wybiegiem dla zebr i oryksów.

  W wolierze dla sępów jest zbudowana ścieżka trapera, czyli trasa, wiodąca przez sam środek woliery. Nie ma tam żadnych krat ani nawet siatki. Sępy mogą chodzić i latać nad zwiedzającymi. Łodzianie mogą się do nich zbliżyć na wyciągnięcie ręki. Dotykania nie zalecają jednak opiekunowie ptaków.

  - Ścieżka trapera to miejsce dla odważnych i wysportowanych. Wiedzie po kamieniach, dlatego jest dość wymagająca - mówi Magdalena Janiszewska, naczelnik łódzkiego zoo. - Sępy, choć mają złą sławę i swoimi rozmiarami budzą respekt, są bardzo spokojnymi i zrównoważonymi zwierzętami. W przyrodzie odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ usuwają odpady. Są takim żywym miejskim ośrodkiem oczyszczania. W zoo zwiedzający mogą spokojnie wejść do woliery i stanąć z sępami oko w oko.

  Podobne woliery można spotkać w europejskich ogrodach zoologicznych. Nowy dom dla podopiecznych zoo kosztował ponad 800 tys. zł. Większość tych pieniędzy przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  W łódzkim zoo mieszka sześć sępów.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  op

  qwerty2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 23

  Będą czuły się jak u siebie, wokoło tyle ofiar i sępów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  xy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

  nawet ciut leszpy ale podobnie tandetne pisemko jak wy nie daje tak głupich tytułów....dla odważynch buahahahahahahahaha . pewnie czytelników to macie z wykształceneniem podstawowym.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo