Seria alarmów bombowych w Urzędach Skarbowych. Setki osób...

  Seria alarmów bombowych w Urzędach Skarbowych. Setki osób ewakuowanych

  ag, mk, pg

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Seria alarmów bombowych w Urzędach Skarbowych. Setki osób ewakuowanych
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mk

  Setki pracowników Urzędów Skarbowych w województwie łódzkim zostało ewakuowanych 21 stycznia około południa. Alarm bombowy zgłoszono w Radomsku, Kutnie, Sieradzu, Tomaszowie Mazowieckim, Bełchatowie i Zgierzu.
  Stu pracowników ewakuowano przed południem ze skarbówki w Radomsku. Na zakończenie akcji czekały w pobliskiej bibliotece.

  - Tuż przed godziną 11 naczelnik Urzędu Skarbowego poinformował Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, ze około godziny 10 do urzędu wpłynął mail informujący o tym, że za godzinę w placówce wybuchnie bomba. Z naszych informacji wynika, że nie tylko w Radomsku zaistniały takie sytuacje, maile pojawiły się w urzędach w kilku województwach - mówi podinsp. Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

  Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, straż pożarna i policyjny pirotechnik, który razem z naczelnikiem radomszczańskiego US sprawdził budynek. Informacja o ładunku się nie potwierdziła.

  Podobne alarmy zgłoszono w kilku innych miastach województwa łódzkiego, m.in. w Sieradzu. W wiadomości wysłanej do skarbówki sprawca ostrzegał, że urząd „wyleci w powietrze”. Ewakuowano ponad 80 pracowników.

  – Kierownik urzędu zarządził ewakuację, policjanci wraz ze strażą pożarną ogrodzili teren, a nieetatowy zespół rozpoznania minersko-saperskiego ruszył do przeszukania obiektu, by potwierdzić czy mamy do czynienia z prawdziwym zagrożeniem czy niewybrednym żartem – informował rzecznik sieradzkiej policji Paweł Chojnowski.

  Alarm bombowy również okazał się fałszywy. Tak samo było w pozostałych miastach. Policja ustala sprawcę lub sprawców fałszywych alarmów. A za taki czyn grozi kara więzienia do lat ośmiu.
  Zobacz też:

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale szybka reakcja !

  Saper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  około 10:00 otrzmali mail, a już o 11:00 powiadomili o możliwości wybuchu.
  Czekali czy informacja się sprawdzi?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo