WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Serial "Ultraviolet" kręcony w Łodzi gotowy

  Serial "Ultraviolet" kręcony w Łodzi gotowy

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Serial "Ultraviolet" kręcony w Łodzi gotowy

  ©Grzegorz Gałasiński

  W Łodzi zakończono zdjęcia do serialu kryminalnego „Ultraviolet” dla stacji AXN. Jesienią na ekranach telewizorów tradycyjnie pojawiają się nowe produkcje.
  Serial "Ultraviolet" kręcony w Łodzi gotowy

  ©Grzegorz Gałasiński

  Ekipa realizowanego w Łodzi serialu „Ultraviolet” kończy pracę po ponad trzech miesiącach spędzonych na planie. Zdjęcia były kręcone w ponad stu lokacjach, a na planie pojawili się m.in. Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabijański, Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Michał Żurawski, Magdalena Czerwińska, Anna Dereszowska, Katarzyna Herman, Mateusz Damięcki, Weronika Rosati, Bartosz Gelner, Patryk Pniewski, Marcin Bosak i wielu innych aktorów.


  Premiera pierwszego odcinka serii w AXN zaplanowana jest na środę 25 października. „Ultraviolet” to serial kryminalny. opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, ale Ola nie zgadza się z taka ocena sytuacji. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Przez internet poznaje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

  Zobacz też:Łódź na planie serialu Ultraviolet [ZDJĘCIA]

  Producentem przedsięwzięcia jest Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe w Polsce, właściciel kanału AXN, a za realizację odpowiadało łódzkie studio Opus Film, które ma na koncie między innymi oscarową „Idę”.

  Reżyserami produkcji są Jan Komasa i Sławomir Fabicki. W produkcję są zaangażowani również amerykańscy twórcy - producentami wykonawczymi są Wendy West (odpowiadała za seriale „Dexter” i „Czarna lista”) oraz Barry Josephson („Kości”, „Zaczarowana”, „Bardzo Dziki Zachód”).

  „Ultraviolet” inspirowany jest książką Deborah Halber „The Skeleton Crew” oraz osobistymi doświadczeniami Wendy West.

  - „Ultraviolet” to niezwykły serialowy eksperyment, który łączy w sobie siłę lokalnej produkcji oraz amerykańskie doświadczenie w opowiadaniu historii - wyjaśniała John Rosster, General Manager w SPT Networks, Central Europe. - Po owocnej współpracy z łódzkim Opus Film przy serialu „Zbrodnia” byliśmy podekscytowani przystępując do pracy nad kolejną wspólną produkcją dla AXN”.

  Scenarzystami „Ultravioletu” są Igor Brejdygant („Palimpsest”, „Paradoks”, „Zbrodnia”), Agnieszka Pilaszewska („Samo życie”, „Przepis na życie”), Błażej Dzikowski (cztery części serii „Legendy Polskie”), Filip Kasperaszek („A Story About Ian”, „Nantucket Sun”) i Paulina Murawska („Komisarz Alex”, „Być jak Kazimierz Deyna”).

  „Ultraviolet” będzie się składał z dziesięciu odcinków, być może powstanie kolejny sezon. Przez dwa miesiące (zdjęcia rozpoczęto 6 czerwca) ekipa serialu odwiedziła ponad sto miejsc w Łodzi. W plan zdjęciowy przemieniono m.in. część budynku przy ul. Tuwima 28, gdzie na potrzeby serialu zbudowano komendę, jeden z głównych obiektów zdjęciowych i urządzono mieszkanie Anny (Agata Kulesza), a po drugiej strony ulicy Tuwima, w apartamentowcu Solaris „zamieszkały” bliźniaczki z grupy Ultraviolet. Zdjęcia realizowane były m.in. na Księżym Młynie, w loftach przy Tymienieckiego, podziemiach Manufaktury, Lesie Łagiewnickim, nad Stawami Stefańskiego, w parkach: Poniatowskiego i Piłsudskiego, barze Łódź Kaliska, WiMie, Textilimpeksie i na łódzkim lotnisku. Na tyłach Dworca Fabrycznego realizowane były w nocy sceny kaskaderskie.

  Czytaj też:Nowy serial kręcony w Łodzi. "Ultraviolet" wyświetli telewizja AXN

  Jesień to tradycyjnie czas „wysypu” nowych polskich seriali w różnych stacjach. W Telewizji Puls już możemy oglądać codzienny serial „Lekarze na start”, w TVN - „Diagnozę” z Mają Ostaszewską, w Polsacie zaś „W rytmie serca” z Mateuszem Damięckim i Barbarą Kurdej-Szatan. Widzów czekają także kontynuacje sprawdzonych formatów. W HBO 15 października zadebiutuje serial „Wataha 2”, którego akcja rozpoczyna się cztery lata po zakończeniu pierwszej serii. W obsadzie Leszek Lichota i Aleksandra Popławska oraz Andrzej Konopka, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Piotr Żurawski, Grzegorz Damięcki i znany z łódzkich scen Mariusz Saniternik. Premierowe odcinki będą prezentowane w niedziele. 22 października w Canal+ rozpocznie się emisja serii „Belfer 2”, oczywiście z Maciejem Stuhrem w roli głównej.

  TVP właśnie pokazała pierwszy odcinek „Miasta skarbów”, na listopad zapowiedziała premierę „Korony królów”. A łódzki Opus Film rozpoczyna zdjęcia do kolejnego serialu kryminalnego...

  RESTAURACJA UTARTE CHRZANÓW. KUCHENNE REWOLUCJE CHRZANÓW. STARE MURY UTARTE KUCHENNE REWOLUCJE

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo