Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź przegrały z Aluprofem...

  Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź przegrały z Aluprofem Bielsko-Biała

  Marek Kondraciuk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź przegrały z Aluprofem Bielsko-Biała
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Zespół Beef Master Budowlanych przywiózł z Bielska-Białej punkt, choć mógł więcej. Łodzianki przegrały jednak w inauguracyjnym meczu ORLEN Ligi z Aluprofem.
  Zaczęło się źle i niestety skończyło źle. Pierwszy atak nowego sezonu w ORLEN Lidze wykonała Olga Tracz, ale pierwszy błąd popełnili sędziowie uznając, że piłka najpierw uderzyła w antenę, a później w blok choć było odwrotnie. Była rozgrywająca Budowlanych Marta Szymańska sprawdziła, jak przyjmuje zagrywkę Tabi Love i okazało się, że fatalnie. Kanadyjka zaczęła nerwowo i wkrótce Aluprof prowadził 4:0.


  Diametralnie różnie Tabi prezentowała się w ataku. Radziła sobie świetnie nawet w trudnych sytuacjach i miała w tej fazie niemal stuprocentową skuteczność. Łodzianki odrabiały straty, ale udało im się zbliżyć tylko na 2 punkty (11:13). Nadal jednak źle przyjmowały zagrywki i gładko przegrały seta do 18. Zaskakująco mało wnosiła w ataku Anita Kwiatkowska. Więcej spodziewaliśmy się po Noris Cabrerze, która weszła przy stanie 20:15.

  W drugiej partii podopieczne trenera Adama Grabowskiego poprawiły przyjęcie, a zespół zmobilizowała solidną grą waleczna Dorota Ściurka, rozgrywająca w piątek bardzo dobry mecz. Świetnie funkcjonował łódzki blok i zespół Beef Master Budowlanych wygrał tę partię 25:20. Bielszczanki denerwowały się niepowodzeniami i ostatnie dwa punkty łodzianek były efektem autowych ataków Moniki Czypiruk i Heleny Horki.

  Najbardziej wyrównany był trzeci set. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego zagrały dobrze w końcówce i ze stanu 23:21 dla Aluprofu skończyły po znakomitym serwisie Magdaleny Śliwy i przytomnym zagraniu Tabi Love 25:23.

  Jeden punkt już był, ale pojawiła się olbrzymia szansa wygrania meczu za trzy! W czwartej partii łodzianki rządziły na boisku. Prowadziły 11:7 i 16:12, ale nie potrafiły "dobić" rywalek, którym już trzęsły się ręce. Od stanu 19:19 bielszczanki zdobyły 4 punkty z rzędu, a błędy w przyjęciu zagrywki zdarzały się nawet libero Agacie Durajczyk. Poderwała jeszcze zespół Olga Tracz, doprowadzając do 24:22, ale kolejny punkt zdobyła bielszczanka Heike Beier.

  Tie break lepiej zaczął Aluprof, obejmując prowadzenie 9:4. Łódzką drużynę rozruszała Magdalena Śliwa i zrobiło się 10:9. Aluprof miał dwie piłki meczowe (14:13 i 15:14), ale odrodziła się Dorota Ściurka i dwa razy doprowadziła do remisu (14:14 i 15:15). Końcówka należała do bielszczanek, a główną rolę odegrała 18-letnia Natalia Strózik.

  BKS Aluprof Bielsko-Biała - Beef Master Budowlani Łódź 3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:22, 17:15)

  BKS Aluprof: Danijela Nikic, Helena Horka, Małgorzata Lis, Monika Czypiruk-Solarewicz, Marta Szymańska, Heike Beier - Mariola Wojtowicz – Dorota Wilk, Aleksandra Trojan, Natalia Struzik, Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

  Beef Master: Ewa Cabajewska, Tabitha Love, Anita Kwiatkowska, Dorota Ściurka, Olga Trach, Aleksandra Sikorska - Agata Durajczyk - Natalia Nuszel, Magdalena Śliwa, Noris Cabrera.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo