Dziennik Łódzki

Siatkówka

WINIETA - BLACHY - RON SR
  Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź zaczynają z Aluprofem

  Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź zaczynają z Aluprofem

  Marek Kondraciuk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź zaczynają z Aluprofem
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Siatkarki Beef Master Budowlanych w piątek zainaugurują piąty sezon ekstraklasy w siedmioletniej historii drużyny, ale pierwszy pod firmą nowego sponsora tytularnego Zakładu Przemysłu Mięsnego Biernacki w Golinie koło Jarocina. W piątek o godz. 18 w Bielsku-Białej łodzianki zagrają z czwartą drużyną ubiegłego sezonu Aluprofem.
  Trener Adam Grabowski nie będzie mógł jeszcze skorzystać z leczącej kontuzję Sylwii Pyci. Na pozycji środkowych zagrają więc Olga Tracz i Aleksandra Sikorska. Wydaje się, że łódzki zespół zacznie z rozgrywającą Magdaleną Śliwą, atakującą Tabi Love i przyjmującymi zagrywkę Dorotą Ściurką lub Natalią Nuszel i Noris Cabrerą. Być może atakującą będzie Kubanka, a za przyjęcie zagrywki odpowiadać będzie Kanadyjka. Jako libero zagra oczywiście Agata Durajczyk.

  W drużynie Aluprofu zaszło przed sezonem sporo zmian. Trenera Wiesława Popika zastąpił Mirosław Zawieracz. Odeszły: Joanna Frąckowiak (Riso Scotti Pavia), Joanna Wołosz (Busto Arsizio), Elisa Cella (Beziers), Agata Sawicka (Chemik Police), Ewelina Sieczka (Impel Wrocław), Milada Bergrova (zakończyła karierę) i Gabriela Wojtowicz (urlop macierzyński).

  Nowymi postaciami w składzie są: Niemka Heike Beier (z Casalmaggiore), Serbka Danijela Nikić (Markopoulo Revoil), Laura Tomsia (AZS Białystok), Dorota Wilk (Trefl Sopot), Małgorzata Lis (Pałac Bydgoszcz), a po urlopie macierzyńskim powróciła Karolina Ciaszkiewicz.

  Wydarzeniem inauguracyjnej kolejki będzie sobotni mecz głównego kandydata na mistrza choć formalnie beniaminka Chemika Police (powrót do polskiej ligi Małgorzaty Glinki po 14 latach) z obrońca tytułu mistrzowskiego Atomem Treflem Sopot.

  Zapowiada się ciekawy sezon. Nie ma bowiem zdecydowanych słabeuszy, a za plecami piątki krezusów (Chemik, Trefl, Dąbrowa, Muszyna i Impel) jest piątka solidnych średniaków, zdolnych sprawić niespodziankę.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo