Siatkarki Beef Master Budowlanych przegrały trzeci mecz z Atomem Treflem [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
W ćwierćfinale play off zespół Beef Master Budowlanych Łódź przegrał z mistrzem Polski Atomem Trefl Sopot również trzeci mecz 0:3 i całą rywalizację 0-3.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy nie miał historii. Wszystkie sety miały podobny przebieg. Łodzianki prowadziły tylko raz, w drugiej partii... 1:0. Pierwszego seta zaczęły od 0:6, drugiego od 1:5 i trzeciego także od 1:5. Później następowała faza wyrównanej gry, drużyna trenera Adama Grabowskiego "goniła" wynik. W drugim secie były nawet 4 remisy, ale od stanu 14:14 łodzianki przegrały kolejną fazę 1:8 i zrobiło się 15:22.

We wszystkich trzech partiach w końcówce dominowały sopocianki z najlepszą na boisku "nie do zatrzymania" dla Budowlanych Anną Podolec.

W pierwszym secie dobrą zmianę dała Natalia Nuszel. Sporo udanych akcji miałą Noris Cabrera. Mecz potwierdził jednak, że rekonwalescentki: Dorota Ściurka, Aleksandra Sikorska i Tabi Love są jeszcze dalekie od formy.

Na konferencji po spotkaniu usłyszeliśmy więcej o mobilizacji do walki o miejsca 5-8 (prawdopodobnie z Muszynianką, do 2 zwycięstw) niż oceny gry z Atomem Treflem.

- Zdawałyśmy sobie sprawę, że mistrz Polski jest bardzo mocnym - powiedziała kapitan Magdalena Śliwa. - Naszą sytuację skomplikowały kontuzje. Zapewniam jednak, że powalczymy o piąte miejsce.

- Będę kibicować Atomowi Treflowi, żeby obronił tytuł, a my zrobimy wszystko, żeby zająć piąte miejsce - dodał trener Beef Master Budowlanych Adam Grabowski. - Do następnych meczów przystąpimy z determinacją. W meczach z sopociankami mieliśmy fragmenty dobrej gry, ale to za mało, żeby wygrać seta. Trzeba na dłuższym dystansie grać uważniej i odważniej. Zabrakło nam wiary w sukces. Nasz zespół jest taki, że jedna zawodniczka nie pociągnie gry. Wszystkie muszą zagrać na granicy swioch możliwości - dodał trener.

Beef Master Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 0:3 (18:25, 18:25, 19:25)
wynik rywalizacji 0-3 (wcześniej 0:3 i 0:3), awans Atomu Trefla

Budowlani: Śliwa 3, Love 1, Pycia 3, Cabrera 9, Ściurka, Sikorska 2, libero Durajczyk oraz Nuszel 13, Kwiatkowska 1, Tracz 4, Grajber 1, Cabajewska. Trener: Adam Grabowski.

Atom Trefl: Bełcik 3, Leys 7, Łukasik 10, Podolec 18, Molnar 8, Efimienko 10, libero Zenik oraz Gajewska, Hill, Radulović. Trener: Teun Buijs.