Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkarki Beef Master Budowlanych przegrały z Atomem Treflem [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
W niedzielę w Atlas Arenie padł rekord frekwencji w tym sezonie, bo mecz Beef Master Budowlanych - Atom Trefl Sopot obejrzało, według danych z monitoringu ochrony 4300 widzów, a według oficjalnego zapisu w protokole sędziowskim 3900.

Łodziankom nie udało się jednak sprawić sensacji, choć apetyt był silny.

Pierwszą partią łodzianki "przespały", ulegając gładko do 10, bez walki.

W drugim secie siatkarki Beef Master Budowlanych zmobilizowały się i gra była wyrównana. Trefl wygrywał 6:3, ale za chwilę było 12:10 dla Budowlanych. Ostatni remis zanotowaliśmy przy stanie 16:16. Łodzianki nie dały jednak odskoczyć mistrzyniom Polski (19:20, 21:23). Bardzo dobrą zmianę dała Tabitha Love, która skończyła 4 ataki z rzędu i miała asa serwisowego.

Największy kłopot podopieczne trenera Adama Grabowskiego miały ze sforsowaniem bloku sopocianek, w którym świetnie skakała Zuzanna Efimienko. Same łodzianki natomiast nie zawsze nadążały z ustawieniem swojego. Ostatnie punkty w tej partii dały Treflowi ataki Anny Podolec i Briżitki Molnar po bloku (21:25).

Najlepszy i najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym aż 14 razy na tablicy pojawiał się remis, po raz ostatni 23:23. Emocje zgasły, kiedy Anna Podolec zablokowała Tabi Love, a dobrze grająca Olga Tracz dotknęła siatki (23:25).

- Jak przyjmowaliśmy zagrywkę, to graliśmy, a jak nie było przyjęcia, to nie potrafiliśmy poradzić sobie z bardzo wysokim blokiem Atomu - powiedział po meczu trener łodzianek Adam Grabowski. - Nawet na treningach nie mamy szans ćwiczyć przeciwko takiej wysokiej zastawie. Mimo porażki z gry w dwóch setach jestem zadowolony.

Łódzką drużynę komplementował także trener Atomu Trefla Teun Buijs. - Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy 3:0, bo drużyna z Łodzi postawiłą nam twarde warunki gry. Nasza gra kombinacyjna wychodzi coraz lepiej - dodał Holender.

Beef Master Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 0:3 (10:25, 21:25, 23:25)

Beef Master Budowlani Łódź: Anita Kwiatkowska, Dorota Ściurka, Natalia Nuszel, Olga Trach, Ewa Cabajewska, Sylwia Pycia - Agata Durajczyk (libero) - Noris Cabrera, Magdalena Śliwa, Martyna Grajber, Tabitha Love

Atom Trefl Sopot: Charlotte Leys, Izabela Bełcik, Anna Podolec, Julia Szeluchina, Zuzanna Efimienko, Brizitka Molnar - Mariola Zenik (libero) - Justyna Łukasik, Natalia Gajewska, Klaudia Kaczorowska