Siatkarki Beef Master Budowlanych wygrały z Muszynianką! [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
Po 11 porażkach od 2009 roku łodzianki po raz pierwszy wygrały z Muszynianką (3:2), która ma od tego sezonu w nazwie Polski Cukier. Zwycięstwo ma więc słodki smak...

Pierwsze dwa sety drużyna trenera Adama Grabowskiego zagrała koncertowo. Znakomicie, z wyczuciem i pomysłowo rozgrywała Magdalena Śliwa, a Tabitha Love atakowała w stylu największych gwiazd światowej siatkówki. Skuteczną grą zachwycała też Natalia Nuszel (później MVP meczu). W łódzkim zespole nie było zawodniczki, która odstawałaby od innych.

Obie partie miały podobny przebieg. Po wyrównanym początku inicjatywę przejmowały łodzianki. Do tej pory tylko dwa razy łodzianki wygrały pierwsze sety, ale w obu przypadkach wygrały również mecze. Dobry początek rokował więc sukces.

Zwrot w meczu nastąpił w trzeciej partii, przy stanie 11:14. Sędzia popełnił ewidentny błąd nie dostrzegając, że atak Olgi Tracz był wyraźnie po bloku. Od tego momentu trudno było poznać łódzki zespół. W Muszyniance, która miała dwie indywidualności: byłą zawodniczkę Budowlanych Karolinę Różycką (dawniej Kosek) i Aleksandrę Jagieło nie było jakościowej poprawy poziomy gry, natomiast znacznie gorzej niż dotąd zaczęły grać łodzianki. Gładko przegrane przez Budowlanych sety do 14 i do 18 budziły obawy przed tie breakiem.

Trener Adam Grabowski zdołał jednak zmobilizować zespół. Odzyskała wigor Tabi Love, mądrze i skutecznie grała na środku Sylwia Pycia i choć ze stanu 10:5 zrobiło się 14:13, to jednak ostatnie słowo należało do łodzianek. Sylwia Pycia zatrzymała plasowany atak Karoliny Różyckiej i pierwsze w historii zwycięstwo Beef Master Budowlanych nad Muszynianką stało się faktem.

Beef Master Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka 3:2 ( 25:21, 25:17, 14:25, 18:25, 15:13)

Budowlani: Magdalena Śliwa 1, Natalia Nuszel 20, Sylwia Pycia 8, Anita Kwiatkowska 11, Tabi Love 23, Olga Tracz 10, libero Agata Durajczyk oraz Dorota Ściurka 2, Noris Cabrera 1, Martyna Grajber, Ewa Cabajewska. Trener: Adam Grabowski.

Muszynianka: Magdalena Mazurek 1, Aleksandra Jagieło 14, Sylwia Wojcieska 17, Natalia Kurnikowska 7, Karolina Różycka 17, Ivana Plchotova 13, libero Paulina Maj oraz Magdalena Piątek 6, Justyna Sosnowska, Gabriela Jasińska 2 , Emilia Mucha. Trener: Bogdan Serwiński.