Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały drugi mecz w lidze [ZDJĘCIA]

Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały w Atlas Arenie po emocjonującym meczu z Aluprofem Bielsko-Biała 3:2.

Podopieczne trenera łodzianek Jacka Pasińskiego świetnie zaczęły mecz i wygrały pierwszego seta do 18. Na wyróżnienie zasługiwała gra rozgrywającej drużyny Budowlanych Łódź Pavli Vinocourovej. W drugim secie libero Budowlanych Dorota Medyńska miała słabszy moment. Zrobiło się 1:1.

W trzecim secie łodzianki grały popisowo. W bloku podopieczne trenera Budowlanych Jacka Pasińskiego zdobyły 7 pkt. Doskonale grała Ewelina Sieczka-Brzezińska, najskuteczniejsza zawodniczka meczu. W czwartej odsłonie Budowlane prowadziły już 15:10, jednak przegrały w secie, o którym horror mógłby napisać mistrz gatunku sam Alfred Hitchcock. Skończyło się porażką łodzianek 27:29.

I nadszedł piąty set tego meczu. Na szczęście zwycięski. Łodzianki wygrały 15:10.

Efektowne zwycięstwo siatkarek Budowlanych Łódź na inaugurację Orlen Ligi

To drugi wygrany mecz podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego w tym sezonie. Dwa następne mecze łodzianki rozegrają na wyjazdach w Bydgoszczy i Ostrowcu, dopiero 4 listopada znów zobaczymy łódzką drużynę w Atlas Arenie - Budowlani grają z PTPS Piła.

Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:18, 23:25, 25:21, 27:29, 15:10)

Budowlani: Ewelina Brzeińska 23, Daiana Muresan 20, Gabriela Polańska 14, Sylwia Pycia 11, Heike Beiere 14, Pavla Vinocourova 3, Julia Twardowska, Magdalena Woźniczka, Dorota Medyńska (l)