Siatkarki Budowlanych znów wygrały [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk, ab
Po zwycięstwie nad Gwardią Wrocław, przyszedł czas na PTPS Piła. Siatkarki Budowlanych Łódź nie zawiodły i pewnie pokonały przed własną publicznością zawodniczki z Piły 3:0. Łodzianki zajmują piąte miejsce w tabeli Plus Ligi Kobiet.

Drużyna trenera Mauro Masacciego rozpoczęła mecz z Piłą skoncentrowana i szybko objęła prowadzenie 8:3. Kiedy na zagrywkę weszła kapitan Budowlanych Joanna Mirek rywalki zupełnie nie potrafiły sobie poradzić z przyjęciem i pierwszy set był jednostronnym popisem łódzkich siatkarek, zakończonym efektownym atakiem Joanny Mirek (25:13).

Trener Masacci postawił w tym meczu na Martę Wójcik w roli pierwszej rozgrywającej i popularna Bouli wykorzystała ją. Rozdzielała wystawy z wyczuciem i sprawiała wiele problemów rywalkom swoim serwisem. Właśnie przy jej zagrywce druga partia zaczęła się od 3:0. Wkrótce było 8:5, a w porównaniu z wcześniejszymi meczami widać było dużą poprawę gry łodzianek w polu. Świetnie broniły libero Katarzyna Ciesielaska i nowa w zespole Matea Ikić, dla której był to drugi występ w Budowlanych. Chorwatka dobrze radziła sobie także w ataku, zdobywając łącznie 10 punktów.

Dobrą zmianę dała Anita Kwiatkowska, a w końcówce seta znów zdemolowała rywalki zagrywką Marta Wójcik (25:17).

Dopiero w trzeciej partii pilanki postawiły twardy opór. Objęły prowadzenie 3:0, a na pierwszej przerwie technicznej było 8:6 dla PTPS. Swój dzień znów miała Helene Rousseaux, która ustabilizowała formę na wysokim poziome i gra coraz solidniej. Drużyna z Piły miała ogromne kłopoty z zatrzymaniem ataków Belgijki, która zdobyła 15 oczek i zasłużenie otrzymała statuetkę MVP meczu.

Po "solówkach" Joanny Mirek i Marty Wójcik na zagrywce swoje pięć minut miała najmłodsza w drużynie Budowlanych Ewelina Mikołajewska, która nie pozwoliła rywalkom na dłużej przejąć inicjatywy. Po zaciętej grze łodzianki wygrały seta do 24 i mecz 3:0.

Na boiska PlusLigi siatkarki wrócą po świętach, ale jeszcze w tym tygodniu czeka je piąta runda Pucharu Polski. Drużyna Budowlanych zagra w środę o godz. 18 w Mielcu za Stalą. O awansie decyduje tylko jeden mecz. Zwycięzca z tej pary trafi w VI rundzie, czyli ćwierćfinałach (dołączają zespoły rozstawione) na Aluprof, a mecz odbędzie się w Łodzi (dokładny termin nie jest jeszcze ustalony).

Budowlani Łódź - PTPS Piła 3:0 (25:13, 25:17, 26:24)

Budowlani: Golec, de Paula, Rosseaux, Mirek, Wójcik, Ikić, Ciesielska (libero)oraz Mikołajewska, Mróz, Grbac.
PTPS: Krawulska, Kuligowska, Brown, Martałek, Hudima, Kaczmar, Wysocka (libero) oraz Kosmatka, Paszek.