Siatkarki Grot Budowlanych Łódź awansowały do 1/8 finału Pucharu CEV

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź awansowały do 1/8 finału Pucharu CEV. Na tym szczeblu europejskich rozgrywek zmierzy się z CV Gran Canaria.

Łodzianki wywalczyły awans w Bukareszcie. W pierwszym meczu w Łodzi pokonały CSO Voluntari 3:0, a w rewanżu zdobyły upragnione, dające awans dwa sety. Początek meczu mógł jednak przyprawić i zawał serca kibiców Grot Budowlanych. Łodzianki przegrały dwa pierwsze sety, a w trzecim przegrywały 22:24. Potrafiły jednak odmienić losy meczu. Czwartego seta wygrały wyraźnie i tie-break nie miał już znaczenia.
W czwartek 29 grudnia podopieczne trenera Macieja Biernata zagrają w Rzeszowie z Developresem.

CSO Voluntari - Grot Budowlani Łódź 2:3 (28:26, 25:19, 24:26, 20:25, 11:15)
Grot Budowlani: Ewelina Polak, Monika Fedusio 24, Judyta Gawlak 2, Melis Durul 12, Aleksandra Kazała 22, Małgorzata Lisiak 5, Justyna Łysiak (l) oraz Adrianna Kukulska 3, Martyna Łazowska 4, Julia Kąkol 8, Dominika Sobolska 7. Trener: Maciej Biernat.