Siatkarki Grot Budowlanych Łódź awansowały do Ligi Mistrzów. Dwa wygrane sety w Miluzie i tie-break

Grzegorz Gałasiński
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź grać będą w Lidze Mistrzyń. Pokonały ASPTT Miluza 3:2.

Pierwszy mecz w Łodzi z drużyną z ASPTT Miluza zakończył się zwycięstwem Grot Budowlanych 3:1.

W rewanżu trzeba było wygrać dwa sety, by awansować. I tak się stało. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały drugiego i czwartego seta. Później triumfowały w tie-breaku. Gratulacje.

- Na meczu było 3000 widzów i duża grupa Polaków, mieszkających w Miluzie - opowiada prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik. - Nawet ksiądz z ambony mówił wiernym, że przyjeżdżają Budowlani Łódź i żeby przyjść na mecz. Wszystkie gazety całostronicowymi artykułami zachęcały do przyjścia na mecz. Większość wierzyła, że drużyna z Miluzy awansuje. A tutaj okazało się, że lepsza jest drużyna Grot Budowlanych Łódź.

ASPTT Miluza - Grot Budowlani 2:3 (25:23, 23:25, 25:16, 18:25, 11:15)

22 listopada o 20.30 Grot Budowlani zagrają pierwszy mecz na wyjeździe z Novarą. W grupie Budowlani mają jeszcze Minczankę Mińsk i Cannes.

20 listopada o 20.30 w Sport Arenie w Łodzi ŁKS Commercecon zagra z SSC Schwerin. Ełkaesianki mają jeszcze w grupie Imoco Volley Conegliano i Savino Del Bene Scanicci.