Siatkarki Grot Budowlanych Łódź bliżej brązowego medalu mistrzostw Polski

Ależ ofiarna akcja libero Grot Budowlanych Justyny Łysiak. Aleksandra Kazała też była pod wrażeniem Fot. Grzegorz Gałasiński
Siatkówka. Rozpoczęła się rywalizacja o brązowy medal mistrzostw Polski siatkarek. Po premierowym meczu bliżej brązu są siatkarki Grot Budowlanych Łódź, które wygrały pierwsze starcie z BKS w Bielsku-Białej.

W pierwszym secie łodzianki doskonale rozegrały końcówkę. Od stanu 19:19 podopieczne trenera Macieja Biernata zdobyły trzy punkty z rzędu (błąd zagrywki gospodyń oraz bloki Moniki Fedusio i Dominiki Sobolskiej). Choć bielszczanki doprowadziły do stanu 22:23, to dwa ostatnie słowa należały do łodzianek, a konkretniej skorzystały nasze siatkarki na dwóch nieudanych atakach gospodyń.
W drugiej partii BKS prowadził już 14:7, ale łodzianki nie poddały się bez walki. Prawie dogoniły rywalki (18:16), ale bielszczanki zdobyły wtedy cztery punkty z rzędu. Tego seta nie udało się już uratować, ale widać było, że nasze siatkarki są zdeterminowane.
Bardzo emocjonująca była trzecia partia. Pierwszą piłkę setową (24:23) miały gospodynie. Ataki Melis Durul i Dominiki Sobolskiej sprawiły, że szala zwycięstwa przechyliła się na stronę łodzianek (24:25). Znów bliżej były bielszczanki (26:25), ale wtedy trzy punkty z rzędu zanotowały łodzianki – Aleksandra Kazała wygrała piłkę setową.

Czwarty set zaczął się doskonale dla Grot Budowlanych – od prowadzenia 4:0. Gospodynie goniły  i doprowadziły do wyniku 12:13. Po kilku następnych akcjach prowadziły siatkarki Grot Budowlanych 16:13, następnie 18:15. Po błędach w ataku gospodyń i własnych dobry akcjach, łodzianki prowadziły już 22:16. Siatkarki Grot Budowlanych były lepsze i zasłużenie wygrały seta do 20 i mecz 3:1.

Rywalizacja o brązowy medal toczy się do trzech zwycięstw. Następny mecz w Łodzi w sobotę 6 maja o 20.30.
– Doskonale pamiętam smak brązowego medalu, gdy byłam w Łodzi pięć lat temu i bardzo chcę to powtórzyć. Liga Mistrzyń jest ogromną motywacją, więc z całych sił będziemy o to walczyć. A brązowy medal byłby piękną nagrodą za ciężką pracę, jaką wykonałyśmy w tym sezonie - mówi rozgrywająca Grot Budowlanych Ewelina Polak, która została MVP pierwszego meczu.

BKSBostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (22:25, 25:17, 26:28, 20:25)
Grot Budowlani Łódź: Małgorzata Lisiak 8, Melis Durul 21, Aleksandra Kazała 14, Dominika Sobolska 8, Ewelina Polak 1, Monika Fedusio 13, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska, Justyna Kędziora, Julia Kąkol. Trener: Maciej Biernat.