Siatkarki Grot Budowlanych Łódź trzecią drużyną w Polsce. Mają brąz i Ligę Mistrzów

Po dwóch zwycięstwach w batalii o brązowy medal mistrzostw Polski siatkarki Grot Budowlanych zagrały w Bielsku-Białej finałowy mecz numer 3.

Rywalizacja o medal toczy się do trzech zwycięstw, więc gospodynie, BKS Bostik Bielsko-Biała, musiały wygrać z łodziankami. A nasze siatkarki w przypadku zwycięstwa zdobyłyby cenne krążki, chociaż niewielu takiego osiągnięcia się spodziewało.
Stawka meczu była bardzo duża, bo już teraz wiadomo, że trzy najlepsze zespoły będą reprezentować Polskę w Champions League, czwarty zagra w pucharze CEV, piąty w Challenge.
Pierwszy set meczu w Bielsku-Białej był niezwykle wyrównany. Łodzianki przegrywały 19:21, ale potrafiły zdobyć trzy punkty z rzędu. Wyszły na prowadzenie 22:21 i później obie drużyny grały punkt za punkt.
Podopieczne trenera Macieja Biernata wywalczyły piłkę setową i prowadziły 24:23. Niestety, atak Moniki Fedusio został zablokowany przez Paulinę Majkowską. Przy remisie 24:24 dwa błędy w obronie popełniła Aleksandra Kazała i pierwszego seta wygrały gospodynie. To był ciekawy set.
Druga odsłona była równie zacięta. Po dobrych atakach Aleksandry Kazały i bloku Dominiki Sobolskiej siatkarki Grot Budowlanych objęły prowadzenie 21:17. Aleksandra Kazała grała skutecznie, była nie do zatrzymania dla rywalek i łodzianki prowadziły 22:18, następnie 23:19. Ostatni punkt na wagę wygranego seta zdobyła Monika Fedusio.

Na trybunach hali w Bielsku-Białej zasiadło osiem reprezentantek Polski. Przyjechały ze Szczyrku, gdzie na pierwszym zgrupowaniu stawiło się osiem zawodniczek, a były to: Agnieszka Korneluk, Maria Stenzel, Martyna Czyrniańska, Martyna Łukasik, Monika Gałkowska, wracające do reprezentacji po przerwie: Marlena Kowalewska i Malwina Smarzek oraz debiutująca w narodowych barwach Joanna Pacak. Pierwsze zgrupowanie kadry odbywa się pod pieczą Nicoli Vettoriego, asystenta trenera Stefano Lavariniego.

W trzecim secie kadrowiczki oklaskiwały łodzianki. Było 9:4 dla Grot Budowlanych. Bielszczanki seryjnie psuły zagrywki, a prezes Marcin Chudzik dawał show na stojąco. Cieszył się po każdym punkcie dla jego drużyny. Łodzianki wygrały seta, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Rozbiły gospodynie do 17.
W czwartym secie huśtawka nastrojów. Łodzianki prowadziły 14:11, później przegrywały 20:23, następnie był remis 23:23, 24:24. Monika Fedusio wywalczyła piłkę meczową. Ostatni punkt blokiem zdobyła Martyna Łazowska. Kibice Grot Budowlanych, którzy dojechali w trakcie meczu, mieli wielkie powody do radości.
MVP meczu - Monika Fedusio.
Siatkarki Grot Budowlanych trzecią drużyną w Polsce! Mają brązowy medal.

BKSBostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3 (26:24, 22:25, 17:25, 25:27). Stan rywalizacji 0-3.
Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio 21, Małgorzata Lisiak 7, Melis Durul 10, Aleksandra Kazała 20, Dominika Sobolska 8, Ewelina Polak 1, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska 2, Justyna Kędziora, Daria Skomorowska (l). Trener: Maciej Biernat.ą