Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zdobyły Superpuchar [ZDJĘCIA]

Uradowane siatkarki Grot Budowlanych po kolejnej udanej akcji
Uradowane siatkarki Grot Budowlanych po kolejnej udanej akcji Grzegorz Gałasiński
W meczu o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. Siatkarki Chemika Police prowadziły już 2:1, jednak nie zdołały zakończyć spotkania w czterech setach. Od początku piątej partii na boisku rządziły i dzieliły łodzianki i to one drugi rok z rzędu zdobyły Superpuchar.

Wielkie emocje przeżyliśmy w hali przy al. Unii. Pierwszego seta wygrały łodzianki, ale w dwóch następnych lepsze były mistrzynie Polski. Czwarta partia także należała do podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza.

O wyniku decydował piąty set. Łodzianki świetnie rozpoczęły decydującą partię, za sprawą skutecznego ataku i bloku Julii Twardowskiej miały dwa ,,oczka’’’ zaliczki (3:1). Siatkarki Chemika miały ogromne problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, po ,,czapie’’ Jaroslavy Pencovej było już 8:4, co zmusiło trenera mistrzyń Polski do zmian. Na boisku pojawiły się m.in. Martyna Łukasik i Bianka Busa. Nie poprawiło to ich sytuacji, gra przyjezdnych kompletnie się posypała (6:12). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza prezentowały się pewnie w każdym elemencie, spotkanie zakończyła atakiem z obiegnięcia Małgorzata Śmieszek (15:9) - cytujemy za siatka.org.

MVP meczu została Jovana Brakocević. Ta zawodniczka będzie gwiazdą ligi. Za zakontraktowanie takiej siatkarki należą się gratulacje prezesowi Marcinowi Chudzikowi.

Czekamy teraz na ogłoszenie terminu specjalnej konferencji, na której władze miasta uhonorują nasze siatkarki, które w tak wspaniały sposób promują Łódź.

Grot Budowlani Łódź - Chemik Police 3:2 (25:21, 20:25, 20:25, 25:19, 15:9)

Składy zespołów:

Budowlani: Śmieszek (7), Brakocević (30), Twardowska (9), Penvova (11), Stoltenborg (7), Tobiasz (6), Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Polańska i Urban. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Chemik: Grajber (4), Stysiak (27), Bednarek (4), Ogbogu (23), Mirković (7), Mędrzyk (10), Krzos (libero) oraz Busa (1), Łukasik M. (1), Chojnacka i Pleśnierowicz. Trener: Marcello Abbondanza.