Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zwyciężyły w Energa Cup w Bobolicach

Do drużyny Grot Budowlanych dołączyła już i grała tak dobrze, jak w reprezentacji Polski, nasza libero Maria Stenzel Grzegorz Gałasiński
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały turniej Energa Cup w Bobolicach. W trzech meczach odniosły trzy zwycięstwa.

W pierwszym meczu zespół wicemistrzyń Polski pokonał Legionovię 3:0. W setach łodzianki wygrały do 18, do 15 i 21. MVP meczu została wybrana Belgijka Charlotte Leys. To nowa zawodniczka drużyny prezesa Marcina Chudzika.
W innym meczu pierwszego dnia Energa Cup Bobolice Pałac Bydgoszcz pokonał Enea PTPS Piła 3:0, w setach do 26, 21, 21.

W drugim meczu łodzianki pokonały PTPS Piła 3:1 (25:23, 25:16, 19:25, 25:17). MVP meczu została wybrana libero, Maria Stenzel, która dołączyła już do drużyny. Bardzo dobry mecz Anny Lewandowskiej, która zdobyła 14 punktów, miała 52 proc. w ataku.
W innym meczu Legionovia pokonała Pałac 3:1.

W niedzielę Legionovia - PTPS 3:2, o Grot Budowlani Łódź pokonali Pałac Bydgoszcz 3:0 (23, 25, 25). W każdym secie walka była zacięta. Łodzianki zajęły pierwsze miejsce w turnieju, drugie były siatkarki Legionovii.

Grot Budowlani w meczu z PTPSPiła: Śmieszek 8, Twardowska 10, Kraiduba 8, Bałdyga 2, Lewandowska 14, Bączyńska 13, Stenzel (libero) oraz Nowicka 4, Leys 4, Maciągowski 12. Trener: Błażej Krzyształowicz.