Siatkarki Grot Budowlanych nie „zatłukły” rywalek z Bydgoszczy. Pierwsza porażka łodzianek

Grzegorz Gałasiński
W Sport Arenie w Łodzi siatkarki Grot Budowlanych przegrał z Pałacem Bydgoszcz 1:3. To jest sensacja, bo łodzianki przegrały po raz pierwszy w sezonie.

Po dobrym początku meczu trener gości Piotr Matela w prosty sposób trafił do swych podopiecznych: – Weźcie się w garść, bo nas zatłuką.

Bydgoszczanki wzięły sobie te słowa do serca i tylko w drugim secie łodzianki dominowały.

Siatkarki ŁKS po zaciętej walce wygrały z MKS w Kaliszu 3:1.Pierwszego seta ełkaesianki przegrały do 19, choć prowadziły 14:8. Gospodynie zdobyły 7 punktów z rzędu. Później znów kaliszanki grały skuteczną serią - od 16:16 do 20:16. W dwóch następnych setach Łódzkie Wewióry rządziły na boisku. W trzecim secie na boisku pojawiła się Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która leczyła kontuzję.

W czwartym secie gospodynie prowadziły 21:20, 22:21, 23:22. Trener Michal Masek wziął wtedy czas. Na punkt Regiany Bidias odpowiedziały gospodynie. Jest remis 24:24 i znów przewaga MKS 25:24 i kolejny remis 25:25. Dwa ważne punkty zdobyła Regiane Bidias. Prowadzimy 26:25. Kolejny atak miejscowych w aut. ŁKS wygrał zatem 27:25. Brawo!

Grot Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz 1:3 (24:26, 25:16, 23:25, 23:25)
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 2, Agata Babicz 8, Małgorzata Śmieszek 3, Jovana Brakocević 30, Oliwia Urban 8, Jaroslava Pencova 13, Maria Stenzel (l) oraz Gabriela Polańska 1, Ewelina Tobiasz 2, Anna Bączyńska 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

MKS Kalisz – ŁKS Commercecon 1:3 (25:19, 21:25, 21:25, 25:27)
ŁKS Commercecon: Marta Wójcik 3, Regiane Bidias 13, Klaudia Alagierska 6, Monika Bociek 13, Aleksandra Wójcik 11, Ewa Kwiatkowska 3, Krystyna Strasz (l) oraz Valerie Nichol 3, Agata Wawrzyńczyk 3, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 1. Trener: Michal Masek.

Inne mecze: Developres - Legionovia 3:0, BKS Bielsko-Biała - Chemik Police, KSZO Ostrowiec - #VolleyWrocław 3:1, dziś PTPS Piła - Radomka.