Siatkarki Grot Budowlanych przegrały w Legionowie i straciły czwarte miejsce w tabeli

DK
Grzegorz Gałasiński
Siatkarki Grot Budowlanych nadal grają poniżej możliwości. Czy to poważny kryzys?

Po sensacyjnej pucharowej porażce w Jarosławiu, łodzianki przegrały w Legionowie i straciły czwarte miejsce w tabeli. Teraz zajmuje je Legionovia, która w sobotę rozbiła łodzianki, a w pierwszym secie nawet zmiotła je z parkietu, wygrywając do 12. Początek meczu by fatalny - gospodynie prowadziły 11:4, 18:8 i pewnie wygrały.
W drugim secie było nieco lepiej, ale nie na tyle, by wygrać tę partię. Legionovia utrzymywała bezpieczną przewagę: 16:8, 20:15. Dwie piłki setowe łodzianki obroniły, ale poległy do 21.
Najbardziej wyrównany był trzeci set. Wicemistrzynie Polski prowadziły 11:7, 16:12, ale łodzianki doprowadziły do nerwowej końcówki. Od stanu 17:17 trwała wyrównana walka. Przy stanie 22:22 nasze dziewczęta przegrały trzy kolejne piłki i cały mecz gładko 0:3.
MVPmeczu Maja Tokarska z Legionovii.
W drużynie Grot Budowlanych nie grała Julia Nowicka. Nadal prezes Marcin Chudzik czeka na Chinkę. Ren Kaiyi jest w Belgradzie, czeka na wizę wjazdową do strefy Schengen.

Legionovia – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:21, 25:22)
Grot Budowlani: Małgorzata Śmieszek 6, Anastasiya Kraiduba 18, Ann a Bączyńska 2, Jaroslava Pencova 6, Paulina Bałdyga 2, Julia Twardowska 10, Maria Stenzel (l) oraz Anna Lewandowska, Karolina Garstka. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Inne mecze: PTPSPiła – #Volley Wrocław, ŁKSCommercecon – Developres Rzeszów, MKSKalisz – Wisła Warszawa, Stal Bielsko-Biała – Chemik Police