Siatkarki Grot Budowlanych przegrywały w czwartym secie 2:14. Mecz wygrały po tie-breaku

Blok Jovany Brakocević i Gabi Polańskiej
Blok Jovany Brakocević i Gabi Polańskiej Krzysztof Szymczak
Niestety, szok po porażce w derbach nie ustąpił jeszcze w drużynie Grot Budowlanych. Wydawało się, że podopieczne Błażeja Krzyształowicza łatwo sobie poradzą z Radomką w jej hali, tymczasem musiało dojść do tie-breaku.

Pierwszy set planowo wygrały łodzianki, ale w drugim lepsze były gospodynie. Jeszcze nie ma tragedii. Trzeci set i również spodziewany sukces Grot Budowlanych. Nie do zatrzymania w końcówce była Jovana Brakocević, która najczęściej atakowała i zawsze skutecznie.

Dramat nastąpił w czwartej partii. Stało się coś nieprawdopodobnego. Łodzianki przegrywały 0:5, a kilka minut później 2:14. Później siatkarki Grot Budowlanych odrobiły straty do stanu 13:22 i zdobyły cztery punkty z rzędu. Pogoń okazała się nieskuteczna. Punkty zdobyte atakiem, blokiem i asem dały punkt Radomce.

W tie-breaku trzeci zespół poprzedniego sezonu wygrał 15:11.

35 punktów w całym meczu zdobyła Jovana Brakocević.

W czwartek w Lidze Mistrzyń w Sport Arenie, o godz. 18, Grot Budowlani – Cannes

Radomka – Grot Budowlani 2:3 (21:25, 25:20, 21:25, 25:17, 11:15)
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 6, Agata Babicz 7, Gabriela Polańska 8, Jovana Brakocević 35, Anna Bączyńska 13, Jaroslava Pencova 12, Maria Stenzel (l) oraz Małgorzata Śmieszek, Ewelina Tobiasz, Oliwia Urban 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: Legionovia – Pałac Bydgoszcz 3:2, Chemik Police – #VolleyWrocław 3:0, PTPS Piła – MKS Kalisz 3:2, Developres Rzeszów – BKS Bielsko-Biała (mecz w poniedziałek).