Siatkarki Grot Budowlanych wygrały w Kaliszu. Teraz czeka walka o półfinał Pucharu CEV

W 17. kolejce Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych grały w Kaliszu z MKS. Rywalki łodzianek miały przed meczem sześć punktów więcej, zajmowały piątą pozycję, jedną wyżej od naszej drużyny.

W niedzielnym meczu podopieczne trenera Macieja Biernata zmniejszyły straty do kaliszanek o połowę. Wygrały łatwo 3:0. Pierwszego seta wygrały dość łatwo, drugiego na przewagi 26:24, choć łodzianki prowadziły już 24:19 i straciły pięć punktów z rzędu. Na szczęście atak Melis Durul i blok Dominiki Sobolskiej były udane. Trzeci set był już tylko formalnością. Brawo Grot Budowlani.
Mecz trwał tylko 57 minut. MVP została wybrana Melis Durul.

W środę, 1 marca o godz. 18, w Sport Arenie w Łodzi, podopieczne Macieja Biernata zmierzą się w rewanżowym spotkaniu z CS Volei Alba Blaj. Pierwszy mecz łodzianki przegrały 1:3. Aby pozostać w grze drużyna Grot Budowlanych, musi nie tylko wygrać mecz za trzy punkty, ale także rozstrzygnąć złotego seta na swoją korzyść. Na mecz obowiązują karnety. Bilety do kupienia w kasie hali w dniu meczu od godziny 17:00.

MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (21:25, 24:26, 11:25)
Grot Budowlani: Dominika Sobolska 6, Ewelina Polak 2, Monika Fedusio 10, Marta Pol 5, Melis Durul 24, Aleksandra Kazała 6, Justyna Łysiak (l) oraz Małgorzata Lisiak, Julia Kąkol, Martyna Łazowska, Justyna Kędziora. Trener: Maciej Biernat.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani