Siatkarki Grot Budowlanych wzięły srogi rewanż, choć grały bez dwóch zawodniczek

Siatkówka. Siatkarki Grot Budowlanych pokonały bez problemów #Volley Wrocław, choć zagrały bez lekko kontuzjowanych: Zuzanny Góreckiej i Anny Lewandowskiej.

W drugiej kolejce tego sezonu Tauron Ligi siatkarki #Volley Wrocław wygrały we własnej hali z Grot Budowlanymi 3:2. To był bardzo zacięty mecz, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów: 25:18, 26:28, 19:25, 25:23, 18:16. Mecz trwał 2 godziny 22 minuty. W sobotę był czas na srogi rewanż.
– Gramy bez Zuzanny Góreckiej i Anny Lewandowskiej, którym dokuczają lekkie urazy – poinformował nas prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik.
Rywalki podopiecznych trenera Jakuba Głuszaka nie mają ostatnio dobrej passy. W dwóch ostatnich kolejkach przegrały - w tie-breaku z UNI Opole oraz 1:3 z Radomką Radom. Straciły również kapitan zespołu Natalię Murek, która rozwiązała z klubem kontrakt, wcześniej z zespołem pożegnała się atakująca Aleksandra Rasińska. Z klubu odszedł też trener Dawid Murek.

Siatkarki Grot Budowlanych zaczęły seta pewne swojej wartości oraz tego, że są faworytkami. Wrocławianki prowadziły niespodziewanie 14:11, gdy wreszcie łodzianki wzięły się do pracy. Po błędzie z zagrywki Pauliny Damaske było tylko 17:16 dla gospodyń, chwilę później tylko 20:18. Końcówka należała jednak do naszych siatkarek, które nie pozwoliły rywalkom, by nastąpił siatkarski horror.
W drugim secie wrocławianki prowadziły 13:12, ale łodzianki potrafiły zdobyć pięć punktów z rzędu. Punkty w tej serii zdobyły Weronika Centka, Julia Szczurowska, Martyna Łazowska, Monika Fedusio i ponownie Weronika Centka. Na uwagę zasługuje też wyczyn rozgrywającej Grot Budowlanych Martyny Łazowskiej. Zdobyła 17 punkt z zagrywki w tym sezonie (więcej w TauronLidze ma tylko Veronica Jones-Perry z ŁKS).
Do końca seta łodzianki już tylko powiększały przewagę i wygrały partię do 18. Przepychanka na siatce zakończona była punktem setowym dla podopiecznych trenera Jakuba Głuszaka.
Trzeci set był tylko formalnością. Grot Budowlani wrócili na podium TauronLigi. ą
MVP meczu Martyna Łazowska.
Grot Budowlani Łódź – #Volley Wrocław 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)
Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio 12, Weronika Centka 8, Julia Szczurowska 11, Paulina Damaske 12, Małgorzata Lisiak 8, Martyna Łazowska 5, Justyna Łysiak (l) oraz Justyna Kędziora, Daria Skomorowska (l), Maja Pelczarska, Ana Cleger 1. Trener: Jakub Głuszak.
Inne mecze: MKSKalisz – Developres Rzeszów 1:3, Legionovia – Pałac Bydgoszcz, BKSBielsko-Biała – Chemik Police, ŁKSCommercecon – Radomka (dziś o godz. 17.30), UNIOpole – Joker Świecie (dziś).