Siatkarki ŁKS Commercecon bliżej finału mistrzostw Polski. Zabójcze końcówki łodzianek. Zdjęcia kibiców

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Siatkówka. W pierwszych meczach półfinałowych Tauron Ligi zwycięstwa odniosły gospodynie po 3:0.

Developres pokonał Grot Budowlanych, a główne faworytki do zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski, siatkarki ŁKS Commercecon wygrały w Łodzi z BKS Bielsko-Biała. Tylko początek pierwszego seta był niepewny. Po prowadzeniu 7:2 łodzianki dały się dogonić rywalkom, ale w końcówce seta wygrały pewnie do 20. W drugiej partii Łódzkie Wiewióry zwyciężyły 25:19, ale w trzeciej zaczęły się schody.

Bielszczanki prowadziły 6:3. Nasze siatkarki poprawiły grę w ataku i wyszły na prowadzenie 8:7. Swoje zrobiły też zagrywki Kamili Witkowskiej. Siatkarki drużyny gości nie chciały łatwo dać się ograć. Wyszły na prowadzenie 17:14, następnie 18:15. Dwa bloki Aleksandry Gryki zmniejszyły straty łodzianek. Do stanu 22:21 siatkarki BKS Bielsko-Biała miały nadzieję, jednak w tym momencie łodzianki włączyły piąty bieg i zdobyły cztery punkty z rzędu. Zagrywki Roberty Ratzke, ataki Lany Scuki i Valentiny Diouf zapewniły zwycięstwo.

MVP meczu została wybrana Aleksandra Gryka.
Drugi mecz w Bielsku we wtorek o 20.30. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

ŁKS Commercecon – BKS Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)
ŁKS Commercecon: Lana Scuka 6, Kamila Witkowska 7, Valentina Diouf 16, Zuzanna Górecka 11, Aleksandra Gryka 14, Roberta Ratzke 1, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer. Trener: Alessandro Chiappini.