Siatkarki ŁKS Commercecon pojadą do Radomia i mają wrócić z brązowym medalem. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Czwarty mecz ŁKSCommercecon – Radomka, którego stawką jest brązowy medal mistrzostw Polski, już za nami. ŁKS Commercecon wygrał i stan rywalizacji wynosi 2-2.

Dwa pierwsze mecze niespodziewanie wygrała Radomka, ale Wiewióry z ŁKS pokazały charakter. Wygrały w sobotę w Radomiu i rywalizacji do trzech wygranych przegrywały tylko 1:2.
- Dziewczyny zrobiły w Radomiu kawał dobrej roboty - powiedział trener Michal Masek, który był przekonany, że jeśli zespół zagra podobnie i odniesie drugie zwycięstwo.
Tym samym piąty, decydujący mecz obu drużyn odbędzie się w sobotę, 24 kwietnia o godzinie 14.45 w Radomiu.
Łodzianki zaczęły odważnie, podejmowały ryzyko i wiele ich decyzji było trafionych. Wiewióry szybko uzyskały przewagę 14:7. Radomianki nie zamierzały się poddawać i odrobiły straty – ŁKSCommercecon prowadził tylko 16:13.
Obie drużyny grały bardzo ambitnie w obronie. Wiele piłek było podbijanych. Zespół gości odrabiał straty. Punktowała Bruna Honorio Marques. Łodzianki prowadziły 22:21 i 23:22. Skuteczną kiwką popisała się Britt Bongaerts, skończyła seta atakiem Katarina Lazović. Ostatecznie pierwszego seta wygrały łodzianki do 23.
Rolę niekwestionowanej liderki zaprezentowała Katarzyna Zaroślińska-Król w drugim secie. Łodzianki osiągnęły bezpieczną przewagę i dowiozły ją do końca tej partii.
Wyrównana walka trwała w trzecim secie. Początek należał do Radomki (1:4), ale Wiewióry wyrównały. Było 4:4 i 11:11. Ważne punkty zdobyła Nadja Ninković.
Po plasowanym ataku Katariny Lazović było 16:14. Rywalki zaatakowały w antenkę i przewaga łodzianek wzrosła do trzech punktów. Asem serwisowym popisała się znów Serbka, kolejny kontratak łodzianek był skuteczny i przewaga Wiewiór wynosiła 20:16.
Rywalki z Radomia już nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki. ŁKSCommercecon wygrał 3:0.
Wyższość siatkarek ŁKSCommercecon nie podlegała dyskusji. Jeśli zaprezentują taką samą dyspozycję w sobotę w Radomiu, łodzianki zdobędą brązowy medal. Będzie to 65 krążek w historii ŁKS, a dziesiąry w historii sekcji. Do tej pory siatkarki ŁKSzdobyły dwa złote, trzy srebrne i cztery brązowe medale. Szykuje się feta na stadionie ŁKSpo powrocie siatkarek z Radomia.

ŁKSCommercecon – Radomka 3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

ŁKSCommercecon: Klaudia Alagierska 8, Katarzyna Zaroślińska-Król 17, Aleksandra Wójcik 3, Nadja Ninković 11, Britt Bongaerts 3, Katarina Lazović 15, Magdalena Saad (l) oraz Joanna Pacak, Anna Kalandadze 1. Trener: Michal Masek.
MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani