Siatkarki ŁKS Commercecon zdeklasowały Radomkę. Nowa kapitan łódzkiej drużyny. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały łatwo mecz z Radomką.

Przed meczem ujawniono, że w drużynie ŁKS Commercecon doszło do zmiany na stanowisku kapitana drużyny. Katarzynę Zaroślińską-Król zastąpiła Agata Wawrzyńczyk.
A później już był mecz, który zaczął się kapitalnie dla ŁKS od prowadzenia 5:0. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła łodzianki były lepsze od rywalek. ŁKS Commercecon awansował na trzecie miejsce w tabeli. Wynik trzeciego seta to nokaut.
Po raz pierwszy w sezonie MVP meczu wybrana został Britt Bongaerts.

Był to szósty mecz obu ekip od czasu powrotu do ekstraklasy i szóste zwycięstwo ŁKS. Łodzianki wygrały wszystkie sześć spotkań, tracąc w sumie tylko dwa sety, w tym jeden w meczu z pierwszej części rundy zasadniczej obecnego sezonu. To się nazywa mieć patent na rywala.
Kibice są zachwyceni. Oto komentarz jednego z nich: Grande mecz dzisiaj. Nie ma się do czego przyczepić. Britt zasłużone MVP!

ŁKS Commercecon - Radomka 3:0 (25:17, 25:23, 25:13)

ŁKS Commercecon: Britt Bongaerts 5, Katarina Lazović 6, Klaudia Alagierska 12, Katarzyna Zaroślińska-Król 15, Aleksandra Wójcik 12, Joanna Pacak 8, Krystyna Strasz (l) oraz Anna Kalandadze 2, Aleksandra Pasznik. Trener: Michal Masek.

Po tym meczu w tabeli prowadzi Developres 20 meczów - 48 punktów, przed Radomką 21-46, ŁKS Commercecon 21-43, Chemikiem Police 19-40 i Grot Budowlanymi 20-35. W poniedziałek o 20.30 mecz Chemika Police z Grot Budowlanymi.