Siatkarki ŁKS Commercecon rozbiły beniaminka Jokera Świecie

Grzegorz Gałasiński
W drugiej kolejce Tauron Ligi siatkarki ŁKS Commercecon pokonały w Świeciu Jokera 3:0. W pierwszym secie łodzianki wygrały do 14, a w drugim do 13. To różnica dwóch klas przynajmniej. Jedynie w trzeciej partii walka była bardziej wyrównana, ale ełkaesianki wygrały do 20. Aż dziwne, że na inaugurację z Jokerem mogły przegrać w Łodzi Grot Budowlani.

Statuetka MVP powędrowała w ręce naszej libero Magdaleny Saad.

Wiewióry rozpoczęły w składzie: Britt Bongaerts, Aleksandra Wójcik, Katarina Lazović, Nadja Ninković, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król i Magdalena Saad (libero) i cały mecz grały jednym składem, w trzecim secie na boisku pojawiła się jedynie Anna Kalandadze. Mecz trwał jedynie 80 minut.

W piątek o 20.30 w Sport Arenie w Łodzi Wiewióry podejmować będą MKS Kalisz. Tego samego dnia o 17.30 Grot Budowlani zagrają na wyjeździe z Legionovią.

Joker Świecie - ŁKS Commercecon 0:3 (14:25, 13:25, 20:25)

ŁKS Commercecon: Katarina Lazović 9, Klaudia Alagierska 6, Katarzyna Zaroślińska-Król 20, Aleksandra Wójcik 8, Nadja Ninković 12, Britt Bongaerts 4, Magdalena Saad (l) oraz Anna Kalandadze 1. Trener: Giuseppe Cuccarini.

Inne mecze: Pałac Bydgoszcz - PTPS Piła 3:0, Chemik Police - Radomka Radom 2:3.