Siatkarki ŁKS Commercecon uciekły Developresowi. Co się dzieje w Grot Budowlanych? Porażka 0:3 [ZDJĘCIA]

Grzegorz Gałasiński
Wicemistrzynie Polski ŁKS Commercecon powoli wracają do dawnej formy.

W Legionowie siatkarki ŁKSCommercecon dosłownie rozjechały rywalki. Nie grała narzekająca na uraz Monika Bociek, którą zastąpiła Agata Wawrzyńczyk. W pierwszym secie podopieczne trenera Michala Maska wygrały do 11. Później były bardziej miłosierne. Wygrały 3:0.
MVP meczu: Aleksandra Wójcik.

Legionovia – ŁKS Commercecon 0:3 (11:25, 18:25, 16:25)
ŁKSCommercecon: Marta Wójcik 4, Regiane Bidias 10, Klaudia Alagierska 6, Agata Wawrzyńczyk 13, Aleksandra Wójcik 9, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 11, Anna Korabiec (l) oraz Krystyna Strasz (l), Daria Szczyrba 4, Klaudia Gajewska 1. Trener: Michal Masek.

Niespodzianka w Sport Arenie w Łodzi. Siatkarki trzeciej drużyny kraju Grot Budowlanych przegrały we własnej hali z niżej notowanym rywalem.
Już pierwszy set meczu pokazał, że goście z Bielska-Białej nie przyjechali na wycieczkę, by zwiedzać Piotrkowską. Przyjezdne grały ofiarniei, ale trzeba też przyznać, że łodzianki wystąpiły w roli Mikołajek rozdających prezenty. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że łodzianki seriami traciły punkty.
W pierwszym secie spotkania podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza prowadząc 5:3 straciły siedem punktów z rzędu. Później goniły rywalki, doprowadziły do remisu 25:25, ale przegrały dwie decydujące piłki.
W drugim secie historia z serialami się powtórzyła. Gospodynie prowadziły 18:15 i straciły siedem punktów oraz seta.
W trzecim gra łodzianek nadal pozostawiała wiele do życzenia. Czy to zmęczenie po ostatnim meczu na szczycie, co inna dolegliwość?

Grot Budowlani Łódź – BKS Bielsko-Biała 0:3 (25:27, 20:25, 17:25)
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 1, Agata Babicz 5, Gabriela Polańska 5, Jovana Brakocević 16, Anna Bączyńska 4, Jaroslava Pencova 9, Mara Stenzel (l) oraz Oliwia Urban 2, Ewelina Tobiasz, Małgorzata Śmieszek. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: Chemik Police - Radomka Radom 3:0, Pałac Bydgoszcz - Developres Rzeszów 2:3, #VolleyWrocław - PTPS Piła 1:3. 20.02: KSZO Ostrowiec - MKS Kalisz.