Siatkarki ŁKS Commercecon w finale mistrzostw Polski. 67. drużynowy medal dla ŁKS

Siatkówka. Poznaliśmy finalistów i drużyny grające o brązowy medal w Tauron Lidze.

Nie było niespodzianki w Bielsku-Białej. Po wygranej w Łodzi 3:0 siatkarki ŁKS Commercecon wygrały drugi, wyjazdowy mecz półfinału Tauron Ligi.
W pierwszym secie Łódzkie Wiewióry grały na luzie i zdeklasowały rywalki do 15. W drugim obraz gry zupełnie się nie zmienił. Ełkaesianki dominowały pod każdym względem.
Trzeci set był bardziej wyrównany. Łodzianki przegrywały już 18:20, ale w końcówce nie dały szans rywalkom.

Siatkarki ŁKS Commercecon zapewniły sobie medal mistrzostw Polski. Jak przypomina Jacek Bogusiak, kustosz tradycji ŁKS, to 67 krążek dla ŁKS w sportach drużynowych i jednocześnie 12 dla sekcji siatkówki w klubie z al. Unii. To także szósty z rzędu medalowy sezon siatkarek ŁKS Commercecon.

W finale o złoty medal mistrzostw Polski ŁKS Commercecon zagra do trzech zwycięstw z Developresem Rzeszów. Pierwszy mecz 3 maja o 17.30 i drugi 7 maja o 14.45 w Sport-Arenie w Łodzi.
Dzielnie walczyły o awans do finału siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Po porażce z Developresem w Rzeszowie 0:3, w środę rozegrały rewanż w Łodzi. Po dwóch przegranych setach, łodzianki wygrały trzecią partię i toczyły wyrównany bój w czwartym secie. Do stanu 19:19 podopieczne trenera Macieja Biernata nie ustępowały faworytkom. Dopiero w końcówce zabrakło szczęścia i sił.
Rzeszowski zespół skupił się na powstrzymywaniu ataków Melis Durul i szkoda, że Turczynka nie potrafiła sobie z tym poradzić. Naszym zdaniem wszystkie zawodniczki prezesa Marcina Chudzika zasłużyły na pochwały. W spotkaniu o trzecią lokatę Grot Budowlani zagrają 2 maja na parkiecie rywalek. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon 0:3 (15:25, 18:25, 25:27)
ŁKS Commercecon: Lana Scuka 7, Kamila Witkowska 7, Valentina Diouf 22, Zuzanna Górecka 9, Aleksandra Gryka 5, Roberta Ratzke 3, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Natalia Dróżdż 1, Julita Piasecka 1, Kinga Drabek, Angelika Gajer, Anastazja Hryshchuk. Trener: Alessandro Chiappini.

Grot Budowlani – Developres Rzeszów 1:3 (19:25, 12:25, 27:25, 23:25)
Grot Budowlani: Ewelina Polak 2, Monika Fedusio 19, Dominika Sobolska 10, Melis Durul 1, Aleksandra Kazała 16, Małgorzata Lisiak 1, Justyna Łysiak (l) oraz Marta Pol 6, Justyna Kędziora, Adrianna Kukulska 1, Martyna Łazowska, Julia Kąkol 11, Judyta Gawlak. Trener: Maciej Biernat.