Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały 3:1. Prezentacja piłkarzy ŁKS

Grzegorz Gałasiński
Wiceliderki Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon wygrały w Atlas Arenie z BKS Bielsko-Biała 3:1.

Bielszczanki to trudny rywal, co było widać od początku meczu. Pierwszego seta łodzianki wygrały, ale najpierw musiały gonić, a później roztrwoniły przewagę z 23:17 do 23:21. W drugim secie nie było już tak szczęśliwie, chociaż ŁKS prowadził 14:10 i 19:16. Końcówka należała do gości, obroniliśmy trzy piłki setowe, ale decydujące punkty zdobyły rywalki.

Wielkie emocje były w trzecim secie. ŁKS przegrywał już 22:24, ale potrafił opanować nerwy i wygrał 27:25. W czwartym secie rozpędzone nasze siatkarki zmiotły rywalki do 14. MVP meczu została wybrana Regiane Bidias.

Podczas meczu wobec wielu kibiców odbyła się prezentacja piłkarskiej drużyny ŁKS.

Dobry wynik padł dla Grot Budowlanych w Krakowie, gdzie Trefl pokonał PTPS Piła 3:1. Wicemistrzynie Polski mają siedem punktów przewagi nad rywalkami. Można być pewnym, że dwie łódzkie drużyny, Chemik i Developres zagrają w półfinale play-off mistrzostw Polski.

Siatkarki Grot Budowlanych jutro o godz. 19 rozegrają ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń w Moskwie z Dynamo.

Arcyważny mecz czeka także siatkarzy PGE Skry Bełchatów. W środę o godz. 20.30 zagrają na wyjeździe z francuskim Chaumont, z którym rywalizują o awans do 1/6 finału Ligi Mistrzów. Pewny awansu zespół Lokomotiv Nowosybirsk zagra z Dynamo Moskwa.
Jak już informowaliśmy do zespołu wrócić ma Marcin Janusz, który nie mógł zagrać w meczu z Czarnymi. Godne zastąpił go 19-letni junior Wiktor Nowak. O swoim młodym koledze ciepło napisał na twitterze Karol Kłos: Wiktor poprowadził nas do zwycięstwa nad Czarnymi. Pytam go po meczu, to co jutro jakiś sprawdzian. Nieee, jutro mamy rekolekcje.
Po meczu z Chaumont PGE Skra zagra w Bydgoszczy z Łuczniczką i być może wystąpi już w tym meczu pierwszy rozgrywający bełchatowskiej drużyny Grzegorz Łomacz.

ŁKS Commercecon – BKS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 26:28, 27:25, 25:14)
ŁKS Commercecon: Lucie Muhlsteinova 4, Regiane Bidias 22, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 14, Agata Wawrzyńczyk 5, Katarzyna Sielicka 5, Ewa Kwiatkowska 8, Krystyna Strasz (l) oraz Deja McClendon 6, Izabela Kowalińska 14. Trener: Michal Masek.
Inny mecz: Trefl Kraków - PTPS Piła 3:1