Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały w Łodzi z PTPS Piła 3:0. Wygrana 3:0 Grot Budowlanych

Krzysztof Szymczak
Szósta kolejka Ligi Siatkówki Kobiet udana dla ŁKS Commercecon i Grot Budowlanych.

Kibice, którzy przyszli do Sport Areny obejrzeli emocjonujące widowisko z udziałem siatkarek ŁKS Commercecon. Wygrana nad PTPS Piła nie przyszła łatwo, bo w pierwszym secie wicemistrzynie przegrywały już 7:12, a później 17:19. Wtedy jednak zdobyły cztery punkty z rzędu, dwa po bloku Klaudii Alagierskiej.
Podobnie przebiegała druga partia. Siatkarki z Piły prowadziły 18:14, 20:18. Dwa ważne punkty po ataku i asie serwisowym zdobyła Ewa Kwiatkowska. Dwie piłki wygrała dla gości Olga Strantzali. Przy remisie 24:24 dwie piłki zepsuły przyjezdne i wygrana drugiego seta przez ŁKS stała się faktem.
W trzecim secie gospodynie niepodzielnie rządziły na boisku. To był nokaut. Pomógł doping kibiców w Sport Arenie, którzy dzielnie wspierają Łódzkie Wiewióry.

We Wrocławiu grały Grot Budowlane. W pierwszym secie gospodynie mogły mieć nadzieję na wygranie partii. Wygrywając trzy piłki z rzędu (m.in. po błędzie zagrywki Jovany Brakocević) prowadziły 22:21. Końcówka należała do podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza.
W drugim secie łodzianki nie dały rywalkom szans, ale w trzecim to gospodynie osiągnęły przewagę. Prowadziły nawet 12:6.
Łodzianki nie oddawały jednak pola i odrobiły straty. Było 18:16 dla drużyny z Wrocławia. Nasze dziewczęta grały doskonale. Wyrównały na 19:19. Później brązowe medalistki poprzedniego sezonu prowadziły 23:20, ale to nie był koniec emocji. Gospodynie zdobyły dwa punkty. Przy stanie 24:23 nasze siatkarki nie wypuściły szansy z rąk i wygrały do 23.
To piąte zwycięstwo Grot Budowlanych w piątym meczu Ligi Siatkówki Kobiet.

ŁKS Commercecon - PTPS Piła 3:0 (25:22, 26:24, 25:16)
ŁKS Commercecon: Regiane Bidias 13, Klaudia Alagierska 10, Monika Bociek 12, Aleksandra Wójcik 10, Ewa Kwiatkowska 8, Valerie Nichol 3, Anna Korabiec (l) oraz Marta Wójcik, Agata Wawrzyńczyk, Daria Szczyrba 3, Klaudia Gajewska. Trener: Michal Masek.

#Volley Wrocław - Grot Budowlani 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)
Grot Budowlani: Jovana Brakocević 19, Oliwia Urban 5, Jaroslava Pencova 14, Femke Stoltenborg 6, Agata Babicz 2, Gabriela Polańska 7, Maria Stenzel (l), Małgorzata Śmieszek, Ewelina Tobiasz 2, Koleta Łyszkiewicz. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze:
Legionovia - KSZO Ostrowiec 3:0, Pałac Bydgoszcz - BKS Bielsko-Biała 3:0, Chemik Police - MKS Kalisz 3:1, Radomka - Developres Rzeszów 1:3.