Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały w pierwszym meczu Pucharu CEV. Zdjęcia

W Sport Arenie przy al. Unii w Łodzi siatkarki ŁKS Commercecon rozegrały pierwszy mecz Pucharu CEV sezonu 2021/22.

Po pierwszym w miarę wyrównanym secie (25:23), w drugim łodzianki zdecydowanie przeważały, prowadziły już nawet 20:8 i wygrały partię do 15. W trzecim secie Węgierki dzielnie stawiały opór gospodyniom. Ważne punkty na 22:20 i 23:20 zdobyły Julita Piasecka i Veronica Jones-Perry. Rywalki się nie poddawały i zmniejszyły straty do 1 punktu (23:22 dla ŁKS). Trener Michal Masek wziął czas. W kolejnej akcji Węgierki wyrównały (23:23), a w następnej zdobyły piłkę setową (23:24) i ją wygrały (23:25). Pięć punktów z rzędu straciły łodzianki!
Trzeba było grać czwartego seta. Początkowo była to wyrównana partia, ale w końcówce Wiewióry nie pozostawiły złudzeń, kto jest lepszą drużyną. Prowadziły 19:13 i 20:15. Po kiwce Joanny Pacak było 23:17. Łodzianki zablokowały Zorę Glemboczki i miały piłkę meczową. Siatkarki z Węgier zdobyły jeszcze dwa punkty. Trener Michal Masek znów poprosił o czas. Ostatnią akcję meczu wykończyła najskuteczniejsza zawodniczka w ŁKS Commercecon Veronica Jones-Perry. Wygrana stała się faktem.

Kibice ŁKS Commercecon, którzy pomogli Wiewiórom swym głośnym dopingiem, nie kryli radości. Brawo dziewczęta, brawo kibice ŁKS.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 24 listopada.
ŁKS Commercecon w trzech minionych sezonach reprezentował Polskę w Lidze Mistrzyń. Teraz gra w Pucharze CEV, a rywalizację w tych rozgrywkach rozpoczął od dwumeczu z aktualnym liderem ligi węgierskiej. Pierwszy mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem łodzianek.

ŁKS Commercecon - Swietelsky Bekescsaba 3:1 (25:23, 25:15, 23:25, 25:19)
ŁKS Commercecon: Martyna Grajber 13, Kamila Witkowska 11, Roberta Ratzke 1, Veronica Jones-Perry 22, Joanna Pacak 11, Weronika Sobiczewska 10, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Pietra Jukoski 2, Krystyna Strasz (l), Angelika Gajer 1, Julita Piasecka 8. Trener: Michal Masek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani