Siatkarki ŁKS Commercecon zwycięskie w meczu na szczycie tabeli TauronLigi. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Na szczycie Tauron Ligi ŁKSCommercecon pokonał Developres Rzeszów.

Kibice ŁKSdołączyli do ogólnopolskiego apelu i wywiesili transparent: „Otworzyć stadiony i hale”. Wpierwszym secie pierwszoplanową postacią w drużynie ŁKS była Katarina Lazović. Zdobyła sześć punktów. Serbka rozgrywała 40 mecz w TauronLidze i w pierwszym secie przekroczyła granicę zdobytych 500 punktów.
Developres przed występem w Łodzi stracił pozycję lidera. Trzy porażki rzeszowianek sprawiły, że fotel lidera zajęła Radomka.
Pierwszy set był wyrównany. Przy stanie 19:19 czas wziął trener Developresu Stefan Antiga. Oba zespoły seriami zdobywały punkty. Katarina Lazović zaatakowała po anten-ce, później punkt zdobyła Zuzanna Efimienko-Młotkowska i rzeszowianki wygrały seta 27:25. W drugiej partii notowaliśmy remis 23:23, ale dobre akcje Aleksandry Wójcik (laureatki naszego plebiscytu Sportowiec Roku) i Nadji Ninković dały łodziankom zwycięstwo.
Trzeci set łodzianki wygrały wyraźnie, a w czwartym przewagę miały siatkarki gości. ŁKSprzegrywał już 20:24, jednak zdobył cztery oczka z rzędu. Punktowały Katarzyna Zaroślińska-Król i Katarina Lazović. Niestety, dwie ostatnie piłki należały do Developresu.
W tie-breaku łodzianki prowadziły już 9:6. Wygrana była coraz bliżej. Katarina Lazović zdobyła punkt na 10:7. Nadja Ninković trafiła na 13:11. Po znakomitej obronie Krystyny Strasz (została MVP meczu) i ataku Katariny Lazović mamy piłkę meczową. Zwycięski punkt zdobywa Nadja Ninković.