Siatkarski Puchar Polski 2019 dla drużyny ŁKSG Łódź

Siatkarki drużyny ŁKSG Łódź w wielkim stylu wywalczyły Puchar Polski 2019 roku
Siatkarki drużyny ŁKSG Łódź w wielkim stylu wywalczyły Puchar Polski 2019 roku ŁKSG Łódź
Siatkówka. W Gliwicach odbył się turniej finałowy Pucharu Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet.

Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz MIG Gliwice.
– W turnieju wzięły udział cztery najlepsze drużyny w Polsce – informuje Łukasz Zieliński, trener ŁKSG Łódź. – Łodzianki przystąpiły do rozgrywek jako obrończynie tytułu. W pierwszym meczu nasze zawodniczki wygrały 3:0 z gospodyniami turnieju - zespołem MIG Gliwice.
Kolejnym rywalem naszych siatkarek na drodze po zdobycie Pucharu Polski był zespół Świt Wrocław. Nasz zespół dzięki znakomitej grze w ataku Edyty Kucharskiej pozwolił tylko na zdobyciu jednego seta aktualnym mistrzyniom Polski. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla ŁKSG. W ostatnim spotkaniu łodzianki podejmowały drużynę MKSN Mazowsze Warszawa. Do zdobycia pierwszego miejsca zawodniczki ŁKSG potrzebowały wygrać tylko dwa sety.
Obrończynie tytułu stanęły na wysokości zadania i pokonały wicemistrzynie Polski w trzech setach. Tym samym Puchar Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet pozostał w Łodzi.
Nagrody indywidualne: Edyta Kucharska - MVP turnieju, Aldona Kramek - najlepsza atakująca turnieju, Monika Szarowolec - najlepsza libero turnieju.
Skład drużyny: Edyta Kucharska, Aldona Kramek, Anna Tylki, Agnieszka Szczepska, Ewelina Stępień, Elżbieta Wójtowicz-Fijołek, Karolina Stobiecka, Beata Fertsch, Andżelika Wiśniewska, Monika Szarowolec. Trener - Łukasz Zieliński, Asystent trenera - Piotr Maciejewski.
Osoby niesłyszące (kobiety i mężczyźni) zainteresowane grą w piłkę siatkową prosimy o kontakt z trenerem Łukaszem Zielińskim pod numerem telefonu 695621757 lub adresem email: [email protected].