Siatkarze PGE Skry Bełchatów łatwo rozbili AZS Olsztyn. Zdjęcia

Udostępnij:
Siatkówka. PGE Skra Bełchatów odniosła szóste zwycięstwo w PlusLidze.

Wydarzeniem był debiut w rozgrywkach PlusLigi Amerykanina Taylora Sandera. Zawodnik zagrał w barwach PGE Skry, ale w meczu Ligi Mistrzów z belgijskim Lindemans Aalst, teraz przyszedł czas na debiut w lidze polskiej.
W pierwszym secie gra była wyrównana do stanu 9:9. Później podopieczni Mieszko Gogola zdobyli cztery punkty z rzędu i tę bezpieczną przewagę dowieźli, a nawet powiększyli do końca seta.
Wydawało się, że podobny będzie scenariusz drugiego seta. PGE Skra prowadziła 11:5, 13:10, ale goście dogonili naszych siatkarzy. Przy stanie 19:19 trener Mieszko Gogol wziął czas. Pomogło. W końcówce seta ważne punkty zdobyli Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, a całość zakończył debiutant Taylor Sander.
W trzecim secie trwał popis bełchatowian, co wyprowadzało z równowagi trenera AZS Daniela Castellaniego, dawnego szkoleniowca PGE Skry. Nasz zespół szybko wyszedł na prowadzenie. Obie drużyny seryjnie psuły zagrywkę, ale tak zdobyte punkty przybliżały bełchatowian do wygranej. Nasi siatkarze zwyciężyli, będąc w każdym elemencie siatkarskiej sztuki drużyną zdecydowanie lepszą. PGE Skra wraca powoli na ścieżkę zwycięstw, do których nas przyzwyczaiła.