Sieć poradni onkologicznych w Łódzkiem. Pierwsze dwie już w...

  Sieć poradni onkologicznych w Łódzkiem. Pierwsze dwie już w przyszłym roku

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Nowe poradnie powstaną w Sieradzu i Skierniewicach

  Nowe poradnie powstaną w Sieradzu i Skierniewicach ©Krzysztof Szymczak

  Regionalny Ośrodek Onkologiczny przy szpitalu im. Kopernika w Łodzi chce stworzyć w regionie sieć poradni onkohematologicznych. Do tej pory takie placówki zlokalizowane były tylko w Łodzi. Pacjenci z całego województwa musieli tu przyjeżdżać na wszystkie badania i konsultacje.
  Nowe poradnie powstaną w Sieradzu i Skierniewicach

  Nowe poradnie powstaną w Sieradzu i Skierniewicach ©Krzysztof Szymczak

  W przyszłym roku dostęp ma być większy. Poradnie onkohematologiczne powstaną także w wojewódzkich szpitalach w Skierniewicach i Sieradzu. To będą pierwsze tego typu placówki w tych miejscowościach.

  - Chodzi nam o zwiększenie dostępu do diagnostyki na terenie naszego województwa. Wszystkie poradnie będą tworzone przez Regionalny Ośrodek Onkologiczny przy szpitalu im. Kopernika w Łodzi, który jest ośrodkiem o trzecim, najwyższym stopniu referencyjności.
  Poradnie będą też działały na zasadzie kontraktu z NFZ, który podpisał szpital im. Kopernika. Tak też będzie w przyszłości - mówi Wojciech Szrajber, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Kopernika.

  Strategię rozwoju Regionalnego Ośrodka Onkologicznego zatwierdził już Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. Poradnie mają powstawać w szpitalach marszałkowskich. Pierwsze dwie zostaną otwarte już w przyszłym roku. Potem mogą powstać kolejne.

  - Chcemy tak rozmieszczać nasze poradnie, żeby wszyscy mieszkańcy mieli równy dostęp - mówi dyr. Szrajber. - W Ministerstwie Zdrowia prowadzone są obecnie rozmowy na temat utworzenia w Polsce sieci centr onkologicznych, które zarządzałyby leczeniem mieszkańców w każdym regionie. My chcemy robić to już dziś - dodaje Wojciech Szrajber.

  Przy poradniach onkohematologicznych w przyszłości będą miały powstać także pracownie radioterapii. Do tej pory leczenie radioterapeutykami prowadzone jest jedynie w Łodzi. To tu na naświetlania muszą wielokrotnie przyjeżdżać mieszkańcy z całego regionu.

  Szpital im. Kopernika chce stworzyć dwie satelitarne pracownie radioterapii w regionie. Wstępne lokalizacje to szpitale wojewódzkie w Sieradzu i Skierniewicach. W tym momencie w szpitalu im. Kopernika znajduje się sześć akceleratorów, czyli urządzeń stosowanych do leczenia nowo- tworów poprzez naświetlanie ich promieniowaniem jonizującym.

  - Chcielibyśmy wybudować w tych szpitalach bunkry, żeby przenieść tam dwa akceleratory z Łodzi i stworzyć pracownie radioterapii. Szpital im. Kopernika w przyszłym roku dostanie jeszcze jeden, najnowocześniejszy akcelerator z Ministerstwa Zdrowia, dzięki czemu będziemy mieli już siedem urządzeń - mówi Szrajber.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »